Doświadczony mistrz znów pokazał klasę

Do swojej bogatej kolekcji kolejny sukces dołożył zawodnik Świdnickiego Klubu Karate Kyokushin, Jacek Michalski. Od soboty, 2 kwietnia legitymuje się tytułem mistrza Czech w kategorii masters open.

Michalski

W Otwartych Mistrzostwach Czech wystartowało ponad 100 zawodników z Czech, Polski i Niemiec. Rywalizacja w kategorii świdniczanina stała na bardzo wysokim poziomie. Jacek stoczył cztery emocjonujące walki, które były prawdziwym pokazem umiejętności i doświadczenia. W finale spotkał się z czeskim zawodnikiem Markiem Pouchly, jednak przewaga Jacka była zdecydowana umożliwiając mu tym samym zajęcie pierwszego miejsca w swojej kategorii oraz zdobycie tytułu najlepszego zawodnika turnieju.

To kolejny w ostatnim czasie duży sukces Michalskiego. Przypomnijmy, że w grudniu w Katowicach zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w kategorii do 80 kg masters 35-39 lat. Jacek Michalski w przeszłości był wielokrotnym mistrzem Polski i zdobywcą Pucharu Polski. Ostatni triumf w kategorii seniorów zanotował zaledwie trzy lata temu. Teraz z powodzeniem kontynuuje karierę rywalizując z jeszcze bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Trenerem świdnickiego czempiona jest Zbigniew Romanowski. W wyjeździe do Czech Michalskiego wsparły władze Świdnicy oraz Nifco Poland Sp. z o. o.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *