„Dość eksperymentów na dzieciach”

„Nowoczesna jest przeciwna przeprowadzeniu reformy edukacji proponowanej przez Prawo i Sprawiedliwość. – Nie możemy pozwolić, aby dokonano eksperymentu na dzieciach – mówili na konferencji prasowej Wojciech Rut, wiceprzewodniczący dolnośląskiej .Nowoczesnej, Jacek Iwancz – sekretarz dolnośląskiego zespołu ds. edukacji .Nowoczesnej oraz Maciej Pękała – absolwent gimnazjum, świdnicki przedsiębiorca.

nowoczesna 2

 

Zdaniem członków Nowoczesnej rząd proponuje reformę edukacji, która staje się eksperymentem na dzieciach. – Reformę na koszt dzieci, nauczycieli i samorządów. Nieprzemyślana, chaotyczna, niszcząca a nie naprawiająca zmiana ma dotknąć polskie szkoły – mówili zgodnie uczestnicy konferencji prasowej. Nie godząc się na taką zmianę wspierają wszystkie protesty środowisk edukacyjnych przeciw reformie PIS. Dzisiaj zainicjowali ogólnopolską akcję #BronimyEdukacji, której celem jest zgłaszanie, na specjalnie przygotowanej stronie internetowej, zastrzeżeń dotyczących szykowanej przez MEN reformy oświaty.

1 thought on “„Dość eksperymentów na dzieciach”

  1. Reforma edukacji w obecnej chwili nie jest potrzebna. Zgodzę się tylko z postulatem rozbudowy szkolnictwa zawodowego, ale do tego nie jest konieczne wywracanie całego systemu edukacyjnego. Ponadto reforma przeprowadzana jest bez głowy, nie ma pełnego rachunku kosztów, nie ma wyliczenia ilu nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi straci pracę a przede wszystkim podstawy programowe są przygotowywane na kolanie, bez dyskusji i opinii środowisk naukowych. Już w tej chwili są mocno krytykowane. Założenia dydaktyczno-programowe są przestarzałe i spowodują cofnięcie się o kilkadziesiąt lat. Ponadto programy poszczególnych przedmiotów są obciążone balastem ideologicznym w duchu konserwatywno- wyznaniowym (np. pomijanie teorii ewolucji w biologii). W sumie to będzie ogromny krok do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *