Dopłynął do… kadry! (FOTO)

Świdnica może pochwalić się reprezentantem Polski w pływaniu. Oskar Cebula został powołany do kadry narodowej juniorów. To jedyny Dolnoślązak w gronie prawie czterdziestu kadrowiczów.

cebula2

Oskar ma 13 lat. Pływa od ósmego roku życia. Zaczynał w Svidzie Świdnica, a  jeszcze niedawno startował w barwach Neptuna Świdnica, ale chcąc rozwijać swój talent zmienił klub i szkołę. Od 1 września uczy się w klasie o profilu pływackim w Gimnazjum nr 38 we Wrocławiu. Popołudniami trenuje w jednym z tamtejszych klubów.  Oskar otrzymał powołanie do kadry narodowej juniorów Polskiego Związku Pływackiego na sezon od 1 września 2016 do 31 marca 2017 . To duży sukces, w którego osiągnięciu ogromną zasługę ma trener Wojciech Ostrowski.

Nastolatek ze Świdnicy najlepiej czuje się w stylu klasycznym na dystansach 50, 100 i 200 metrów.  Rekordowe osiągnięcia to: 33,86 na 50 m, 1:12,29 na 100 m i 2:39,94 na 200 m.

2 thoughts on “Dopłynął do… kadry! (FOTO)

  1. Gratulujemy oczywiście Oskarowi ale nie jest jedynym Dolnoślązakiem w kadrze narodowej juniorów.
    Do kadry narodowej juniorów młodszych (w tej grupie znajduje się Oskar) zostało powołanych 18-ścioro innych pływaków z Dolnego Śląska.

  2. Może kolega zorientowany by czytał ze zrozumieniem .W tekscie jest wyraznie że ma 13 lat i na liście zawodników z Polski 13 letnich jest około 40 chłopaków i wśród nich jest on jedynym zawodnikiem z Dolnego Ślaska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *