Domowe sposoby na tępienie mrówek Faraona

faraonkiSą zmorą bloków mieszkalnych konkurując z ludźmi o pożywienie, dzięki swoim niewielkim wymiarom są w stanie dostać się praktycznie wszędzie, zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie pokarmu jak i zakładanie gniazd.

Są zmorą bloków mieszkalnych konkurując z ludźmi o pożywienie, dzięki swoim niewielkim wymiarom są w stanie dostać się praktycznie wszędzie, zarówno jeśli chodzi o poszukiwanie pokarmu jak i zakładanie gniazd.

 

faraonkiNajważniejsza sprawa to utrzymywanie porządku. Na podłodze nie mogą znaleźć się okruchy, resztki jedzenia, czy też inne odpadki. Nogi mebli należy posmarować od dołu wazeliną, co uniemożliwia wdrapywanie się szkodników. Wszystkie rury w miejscach styku z sufitem i podłogą oraz szpary pod drzwiami starannie zalepić np. gipsem. Mrówki chodzą po rurach i przewodach, a nie wewnątrz nich, dlatego ważną sprawą jest dokładne pozbycie się szpar. Wędrujące po mieszkaniu mrówki można zniechęcić do przebywania w naszym towarzystwie. W miejscach, gdzie najczęściej mrówki się pokazują należy zwilżyć podłogę roztworem wody i drożdży. Aby poprawić skuteczność odstraszania mrówek powinno się ułożyć listki świeżej mięty. „Odmrówczanie” należy prowadzić od dwóch do czterech tygodni. Taki domowy sposób na zwalczanie mrówek faraonek pozwoli pozbyć się ich na wiele miesięcy.

 

Drugim niezawodnym sposobem na przegonienie mrówek chadzających po naszym mieszkaniu jest ułożenie na trasach ich wędrówek niedopałków papierosów namoczonych w benzynie. Aby nie znalazły sobie nowej trasy trzeba znaleźć miejsca, którymi mrówki dostają się do mieszkania i tam też zastosować ten zabieg. W konsekwencji mrówki faraonki przestana nas zamęczać swoją obecnością. Jeśli to nie pomoże należy zastosować gotowe preparaty.

 

WAŻNE: Walka pozostanie nieskuteczna jeśli sąsiedzi nie zabiorą się za nią również.

Ewa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *