Domki na kółkach opanują Świdnicę

Od czwartku Świdnica będzie europejskim centrum turystyki caravaningowej. Wszystko za sprawą Caravaning Europa Rally 2015. To największy europejski zlot entuzjastów tego rodzaju wypoczynku. Spodziewany jest przyjazd nawet 300 załóg i ponad tysiąca gości. Będą bawić się, uczestniczyć w koncertach i zwiedzać okolice.

Od czwartku Świdnica będzie europejskim centrum turystyki caravaningowej. Wszystko za sprawą Caravaning Europa Rally 2015. To największy europejski zlot entuzjastów tego rodzaju wypoczynku. Spodziewany jest przyjazd nawet 300 załóg i ponad tysiąca gości. Będą bawić się, uczestniczyć w koncertach i zwiedzać okolice.

 

Olbrzymie przedsięwzięcie

Europa Rally co roku odbywa się w innym kraju. W ubiegłym roku były to na przykład Węgry. Starania o organizację imprezy w Polsce, w Świdnicy trwały kilku lat. Decyzja zapadła w 2013 roku. Głównym organizatorem jest Automobilklub Sudecki, który jako członek Międzynarodowej Federacji Samochodowej miał możliwość otrzymania zgody na przeprowadzenie imprezy tej kategorii. Współorganizatorami są Miasto Świdnica oraz Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, na terenie którego zorganizowane zostanie centrum zlotu. Impreza potrwa od 21 do 25 maja. – Spodziewamy się blisko 300 ekip z całej Europy. Trzeba przygotować dla każdego pojazdu odpowiednie miejsce, zarejestrować wszystkich gości, zapewnić im jak najlepsze warunki pobytu i bezpieczeństwo – podkreśla prezes Automobilklubu Sudeckiego Roman Grygianiec.

Impreza tej rangi nieprzypadkowo przypadła właśnie Świdnicy. Od lat na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji funkcjonuje jedno z najwyżej ocenianych w Polsce pól campingowych – podkreśla Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa magistratu.To doskonale przygotowane miejsce dla kamperów czy samochodów z przyczepą. Do dyspozycji gości jest pełne zaplecze sanitarne, miejsce do grilla i sala cateringowo-szkoleniowa. Bliskie sąsiedztwo obiektów sportowych wzbogaca ofertę o dodatkowe atrakcje – boiska, korty tenisowe czy otwarty w sezonie letnim basen.

 

Będą bawić się i zwiedzać

Na gości czeka bogaty program. Zaplanowano spotkania integracyjne, zabawy taneczne, koncerty muzyczne i inne wydarzen ia kulturalne. Dodatkowo do wyboru aż dziesięć wycieczek – od pieszych wędrówek po Świdnicy po wyjazdowe eskapady po całym Dolnym Śląsku. – Chcemy, aby uczestnicy zlotu poczuli się jak najlepiej w Świdnicy, by w przyszłości dobrze wspominali spędzony tu czas i z chęcią wracali ponownie już po zakończeniu zlotu – przyznaje prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska.

 

Turyści dadzą zarobić

Zlot ma jednak nie tylko duże znaczenie promocyjne, ale także wymiar ekonomiczny. Jest przedsięwzięciem, którego uczestnicy sami płacą za swój pobyt na miejscu, będą zwiedzać miasto i region, korzystać z atrakcji turystycznych i gastronomii. Przedsięwzięcie to przyniesie więc wymierne korzyści finansowe. Na zarobek nie powinni narzekać właściciele restauracji, knajpek.

 

 

Środa 20.05.2015 r.                                                                

 8:00 otwarcie terenu zlotu:
– uruchomienie recepcji,
– sprawdzenie prawidłowości rozmieszczenia i funkcjonowania służb obsługujących zlot,
– przyjmowanie turystów przybywających na zlot,
– procedury meldunkowe (identyfikacja osób i rozmieszczenie w miejscu pobytu),
– przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki (Przedstawiciel organizatora wycieczek).

12:00 – uruchomienie punktów sprzedaży art. konsumpcyjnych oraz gastronomii.

Czwartek 21.05.2015 r.

8:00 – 22:00
– przyjmowanie turystów przybywających na zlot (procedury meldunkowe, identyfikacja osób i rozmieszczenie w miejscu pobytu),
– przyjmowanie zgłoszeń na wycieczki (Przedstawiciel organizatora wycieczek),

18:00 – 22:00
występy zespołów, wieczór muzyczno-taneczny.

Piątek 22.05.2013r.

9:00 – wyjazdy na planowane wycieczki,
– czas do wykorzystania według własnego uznania,
– indywidualne zwiedzanie miasta oraz jego zabytków (sprzęt do wypożyczenia nieodpłatnie w IT.), 

9:00 – posiedzenie Komitetu Europa Rally,

17:00 – uroczystość oficjalnego otwarcia Zlotu Europa Rally 2015 w hali zlotu / lodowisko/,  

18:00 – 22:00 – występy zespołów, wieczór muzyczno-taneczny, poczęstunek

Sobota 23.05.2015r.

9:00 – wycieczki planowane,
– wyjazdy indywidualne,
– indywidualne zwiedzanie miasta i okolic,

18:00 – występy zespołów, wieczór muzyczno-taneczny,

Niedziela 24.05.2015r.

9:00 – wycieczki planowane,

indywidualne zwiedzanie miasta i okolic,

18:00 – 22:00 – występy zespołów, wieczór muzyczno-taneczny

Poniedziałek 25.05.2015r.

9:00 – posiedzenie Komitetu Europa Rally 2015,

12:00 – uroczystość zakończenia Zlotu Europa Rally 2015,

14:00 – wyjazdy uczestników zlotu,

– zamknięcie terenu zlotu oraz zamknięcie recepcji zlotu.

 

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *