Dolny Śląsk zrezygnował z serwisu za 66 mln zł!

2000px-POL województwo dolnośląskie COA.svg

2000px-POL województwo dolnośląskie COA.svgPortal e-Dolny Śląsk za 66 mln zł od początku budził spore kontrowersje. W końcu, po szczegółowej analizie zarząd województwa zrezygnował z tego niemałego wydatku!

Portal e-Dolny Śląsk za 66 mln zł od początku budził spore kontrowersje. W końcu, po szczegółowej analizie zarząd województwa zrezygnował z tego niemałego wydatku!

2000px-POL województwo dolnośląskie COA.svg

Odstąpienie od umowy na realizację regionalnej platformy informacyjnej nastąpiło 20 lutego. Zarząd województwa zdecydował o tym po szczegółowej analizie uwarunkowań prawnych i finansowych. Platforma wg. umowy z wykonawcą miała być uruchomiona właśnie do 20 lutego br. W związku z tym, że terminu nie dotrzymano, a opóźnienia w realizacji poszczególnych etapów projektu sięgają wielu miesięcy, zarząd Dolnego Śląska, kierując się interesem samorządu oraz mieszkańców województwa, podjął decyzję o odstąpieniu od umowy. Oznacza to rezygnację z dalszych prac nad platformą oraz obciążenie wykonawcy karami wynikającymi z zapisów umowy. – Wysokość roszczeń wobec wykonawcy będzie przedmiotem odrębnego postępowania. Dotychczas poniesione nakłady związane z realizacją projektu zostaną w całości zrekompensowane przez środki wypłacone przez ubezpieczyciela wykonawcy – czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego. Zarząd Województwa dodatkowo podjął kroki mające na celu wykorzystanie środków unijnych pierwotnie przeznaczonych na realizację e-Dolny Śląsk na realizację innych zadań, przy czym rozważane jest zarówno sfinansowanie pokrewnych zadań z obszaru e-usług, jak i przeniesienie środków na obszar transportu kolejowego. Ostateczne decyzje będą wynikały z konsultacji z przedstawicielami Komisji Europejskiej.

E-DolnyŚląsk, którego powstanie w 85 procentach dofinansowała Unia Europejska, miała być cyfrowym kompendium wiedzy o regionie. Urząd Marszałkowski popierał dotychczas projekt, którego pomysłodawcą był ówczesny marszałek Rafał Jurkowlaniec.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *