Dokument niemieckiego mistrza kina na otwarcie

Już za kilka godzin oficjalnie wystartuje 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych”. Filmem otwarcia tegorocznej odsłony Festiwalu będzie najnowszy dokument niemieckiego mistrza kina, Wernera Herzoga.

Okiem Młodych 2016_Lo i stało się [2]

W „Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci” Werner Herzog zabiera nas wielką, filmową wyprawę po świecie, gdzie galopujący rozwój technologii zaczyna coraz mocniej wyznaczać rytm życia człowieka. Podobno pierwsza wiadomość wysłana dzięki pierwotnej wersji internetu w 1969 roku brzmiała „LO”. Wychodząc od tego niepozornego wydarzenia, Herzog snuje refleksję (momentami ironiczną i uszczypliwą) nad przyszłością i kondycją społeczeństwa w dobie rozwijającej się komputeryzacji. Podobnie jak w „Spotkaniach na krańcach świata”, reżyser spotyka na swojej drodze galerię osobliwości: pionierów, szaleńców czy marzycieli, dla których internet jest jednocześnie poezją i przekleństwem.
Zwiastun „Lo i stało się”: https://www.youtube.com/watch?v=6s34OvC0egU
 
Gala rozpoczynająca 9. „Okiem Młodych” odbędzie się 12 września (poniedziałek) o godzinie 18:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Otworzy ona tydzień pełen filmowych wrażeń, konkursowych emocji i wejrzeń w przyszłość kina podczas pokazów „Czasoprzestrzenie VR” i warsztatówPełen program „Okiem Młodych” znajdą Państwo na naszej stronie internetowej pod adresem: http://okiemmlodych.pl/plan-projekcji.
Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp jest wolny. Na 9. „Okiem Młodych” zapraszają Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa.
PROGRAM TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *