Dokończenie małej obwodnicy

W 2019 roku miasto przystąpi do realizacji kolejnej, ważnej inwestycji drogowej – budowy kolejnego odcinka tzw. małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego w Świebodzicach. Chodzi o budowę odcinka, który połączy ul. Królowej Jadwigi z ul. Mieszka I (Dąbrówki). Miasto będzie także podejmować działania, by u zbiegu ulic Jeleniogórskiej/Kamiennogórskiej oraz Mieszka I powstało rondo. Rondo nie tylko ułatwi wyjazd z osiedla, ale także istotnie spowolni ruch na drodze krajowej 34.

Samorząd od dawna szuka rozwiązań, które pozwolą usprawnić poruszanie się po Świebodzicach. Rozwiązania z poziomu ogólnokrajowego, czyli budowa obwodnicy miasta, to inwestycja, o które Świebodzice zabiegają i mocno naciskają. Jednak tu inwestorem będzie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W wyniku starań burmistrza Bogdana Kożuchowicza GDDKiA ponownie wpisała do planu pilnych remontów i zadań na najbliższe lata budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej 34 w kierunku Dobromierza. Ale zanim do tej inwestycji dojdzie, miasto we własnym zakresie projektuje rozwiązania, które usprawnią życie mieszkańców.

Takim rozwiązaniem będzie dokończenie budowy tzw. małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego. Jest to obecnie rejon miasta, który bardzo dynamicznie się rozwija. Przy ul. Królowej Jadwigi powstaje osiedle domów, dwa duże budynki wielorodzinne buduje przy ul. Kazimierza Odnowiciela Spółdzielnia Mieszkaniowa. Kolejne tereny w obrębie osiedla będą zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne, bo jest bardzo duże zainteresowanie zakupem mieszkań w tym rejonie miasta.

Budowa kolejnego odcinka tzw. małej obwodnicy osiedla, podzielona jest na trzy etapy, które obrazuje załączona mapka.

Oto poszczególne etapy budowy drogi:

I Etap: budowa odcinka tzw. małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego, planowana droga będzie kontynuacją ul. Mieszka I na odcinku od ul. Dąbrówki do ul. Królowej Jadwigi

II Etap: budowa drogi lokalnej na odcinku od małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego do ul. Ogrodowej

III Etap: przebudowa ul. Ogrodowej

Przebieg planowanej drogi został przedstawiony w załączniku graficznym

Droga usprawni ruch samochodowy w rejonie Osiedla Piastowskiego – będzie bezpośredni dojazd do Ośrodka Sportu i Rekreacji i krytej pływalni z każdej części osiedla.

Połączenie planowanej drogi z ul. Królowej Jadwigi spowoduje zmniejszenie ruchu samochodowego na ul. Mieszka I i Łącznej w Świebodzicach. 

Miasto chce także, aby powstało rondo u zbiegu ul. Jeleniogórskiej i Kamiennogórskiej połączone z odcinkiem małej obwodnicy Osiedla Piastowskiego.

1 thought on “Dokończenie małej obwodnicy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *