Dodatkowe pieniądze na samodzielność

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Świdnicy otrzyma ponad 20 tysięcy złotych od powiatu świdnickiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na kontynuację terapii mającej na celu naukę samodzielnego życia niepełnosprawnych intelektualnie w mieszkaniu treningowym. Takie funkcjonuje przy ul. Żeromskiego.

powiat-treningowe

PSOUU wystąpiło do zarządu Powiatu Świdnickiego z prośbą o rozważenie możliwości przyjęcia do projektu budżetu na 2016 rok kwoty 44 tys. 249 zł. Ta suma pozwoliłaby na kontynuację projektu i podtrzymanie nabytych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej umiejętności, a także przyczyni się do rozwoju umiejętności w innych obszarach. Ponadto podjęte przez Stowarzyszenie przedsięwzięcie wobec podopiecznych byłoby uzupełnieniem projektu pn ,,Droga do samodzielności i niezależności – kompleksowa rehabilitacja z treningiem mieszkaniowym dla osób z niepełnosprawnością intelektualną – podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy” dofinansowanego ze środków PFRON i realizowanego w latach 2014 – 2017 r.

Mając na uwadze sytuację finansową powiatu zarząd podjął decyzję o wsparciu finansowym dla jednostki PCPR. Będzie to jednak kwota o prawie połowę mniejsza niż oczekiwało stowarzyszenie.

W przyszłorocznym budżecie na terapię w mieszkaniu treningowym zarezerwowane zostaną 22 tys. 750 zł.

MM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *