Doczekają się herbu

Za drugim podejściem wójt Władysław Gołębiowski zdołał przekonać radnych, że gmina Marcinowice powinna mieć swój herb. Intencyjną uchwałę w tej sprawie rajcy podjęli w minionym tygodniu.

 

Za drugim podejściem wójt Władysław Gołębiowski zdołał przekonać radnych, że gmina Marcinowice powinna mieć swój herb. Intencyjną uchwałę w tej sprawie rajcy podjęli w minionym tygodniu.

Przypomnijmy, że nad tą uchwałą radni obradowali już w lutym. Wówczas podjęli decyzję negatywną – uznali, że gmina ma ważniejsze potrzeby niż posiadanie własnego herbu. Część z nich przekonywała, że jest pozytywnie nastawiona do tych planów wójta, jednak chcą poczekać z tą decyzją, aż będzie wiadomo, jak będzie wyglądała realizacja tegorocznego budżetu.

Wójt Władysław Gołębiowski po rozmowach z radnymi i spotkaniach podczas posiedzeń komisji rady zdecydował się na ponowne wprowadzenie projektu uchwały w tej sprawie w czerwcu. – Uznałem, że teraz, kiedy działania inwestycyjne gminy i te tutaj wspólne są w pełnym pędzie, nadszedł czas, żeby zająć się sprawą herbu – mówi Władysław Gołębiowski. – W Aglomeracji Wałbrzyskiej, której jesteśmy członkiem, jesteśmy jedyną z 23 gmin, która nie ma herbu, i jedną z nielicznych takich w Polsce. Czas najwyższy, aby to zmienić.

Zdecydowaną większością głosów marcinowiccy radni podjęli uchwałę w sprawie akceptacji działań wójta zmierzających do opracowania projektu herbu gminy Marcinowice. Uchwała ma charakter intencyjny – jest podstawą do zabezpieczenia funduszy koniecznych do przygotowania projektu i przeprowadzenia procedury herbowej w Komisji Heraldycznej.

Podjęta uchwała pozwoli Urzędowi Gminy w Marcinowicach przeprowadzić zapytania ofertowe wśród historyków oraz grafików, w wyniku których wyłoni twórców opisu historycznego i projektu herbu, co jest wymagane przez Komisję Heraldyczną.

{fcomment}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *