Dobrze mieć sąsiada [FOTO]

Z takie

go założenia wyszli mieszkańcy niewielkiej wsi pod Świdnicą, którzy postanowili hucznie uczcić wypadające w maju, lecz mało znane święto sąsiada. Właśnie z tej okazji 23 maja, na boisku sportowym w Pankowie, odbył się „Dzień Sąsiada”- integracyjny piknik, który przyciągnął nie tylko tych bliskich, ale również dalszych sąsiadów z całej gminy.

Z takiego założenia wychodzą mieszkańcy niewielkiej wsi pod Świdnicą, którzy postanowili hucznie uczcić wypadające w maju, lecz mało znane święto sąsiada. Właśnie z tej okazji 23 maja, na boisku sportowym w Pankowie, odbył się „Dzień Sąsiada”- integracyjny piknik, który przyciągnął nie tylko tych bliskich, ale również dalszych sąsiadów z całej gminy.

Wielkie grillowanie, lokalne pyszności, konkursy z nagrodami, niepowtarzalne rękodzieło i tańce na świeżym powietrzu w malowniczej wiosce z dala od miejskiego zgiełku i codziennych problemów- takie atrakcje zagwarantowali uczestnikom organizatorzy „I Dnia Sąsiada”.

– Chcieliśmy zacieśnić sąsiedzkie więzi, więc wpadliśmy na pomysł, by co roku obchodzić właśnie Dzień Sąsiada – wyjaśnia inicjatorka wydarzenia i przewodnicząca rady sołeckiej Adriana Lisowska. – Nie ma lepszego sposobu na integrację, niż wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja. Dorzuciliśmy do tego szczyptę wspomnień ze starych fotografii i uzyskaliśmy oczekiwany efekt – satysfakcję i radość mieszkańców wsi – dodaje.

Podczas „Dnia Sąsiada” szczególnie zadbano o najmłodszych. Dzięki sponsorom wszystkie atrakcje dzieci miały zupełnie za darmo. To dla nich wyrosły dmuchane zamki i zjeżdżalnie, dla nich też animatorzy prowadzili gry i zabawy, malowali twarze i puszczali gigantyczne bańki mydlane. Ogromną radość wzbudziły przejażdżki konne i ulubiona cukrowa wata.

Doskonale bawili się również starsi uczestnicy eventu. Ich uznanie i sentyment wzbudziła wystawa starych sąsiedzkich fotografii, na których mieszkańcy wsi mogli nawzajem się odszukać i w nagrodę otrzymać aparat fotograficzny. Nie obyło się bez tradycyjnego przeciągania liny i zabawnych konkurencji dla sołtysów. O sportowe emocje zadbał Ludowy Zespół Sportowy „Grom Panków”. Puchar w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Sąsiada wręczyła zwycięskiej drużynie Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek. Poseł na Sejm RP Robert Jagła otworzył wydarzenie gratulując pomysłu.

– W czasach, kiedy brak nam chwili nawet na spotkania z najbliższymi, zupełnie na bok odkładamy sąsiedzkie relacje, a przecież dobrze mieć sąsiada- mówił podczas eventu patron wydarzenia poseł Robert Jagła. – Cieszę się, że tak słuszna inicjatywa wykiełkowała na tej niewielkiej wsi i mam nadzieję, że z każdym rokiem jej zasięg będzie się rozrastał – dodał.

Dzień Sąsiada powstał z inicjatywy Lokalnej Grupy Działania wsi, która wspólnie z Sołtysem i Radą Sołecką wsi oraz Ludowym Zespołem Sportowym „Grom Panków” zorganizowała to radosne wydarzenie. Celem eventu była integracja lokalnej społeczności oraz promocja wartości i kultury wsi.Patronat nad wydarzeniem objął Poseł na Sejm RP Robert Jagła.

Fot.: Wiktor Bąkiewicz

{fcomment}

{gallery}galerie/150526sasiad{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *