Dobra wiadomość z „Latawca”

LATAWIEC 10

LATAWIEC 10Znamy wyniki badań czwórki dzieci z przedszkola w Żarowie, które w sobotę i niedzielę trafiły do szpitala z objawami mogącymi świadczyć o zatruciu pokarmowym.

 

Znamy wyniki badań czwórki dzieci z przedszkola w Żarowie, które w sobotę i niedzielę trafiły do szpitala z objawami mogącymi świadczyć o zatruciu pokarmowym.

Badania nie potwierdziły salmonelli i innych najpopularniejszych patogenów mogących pochodzić z żywności. Mamy do czynienia z infekcją wirusową. Stan dzieci jest już na tyle dobry, że dzisiaj są wypisywane do domów – mówi doktor Mariusz Leszczyński, ordynator oddziału dziecięcego w „Latawcu”. LATAWIEC 10

Przypomnijmy. Maluchy trafiły do szpitala po po sobotniej imprezie z okazji piątych urodzin przedszkola w Żarowie. Część rodziców sądziła, że mogło dojść do zbiorowego zatrucia. Dyrektor przedszkola, Sanepid i przede wszystkim lekarze z „Latawca” od początku uspokajali wskazując, że najprawdopodobniej nie doszło do zbiorowego zatrucia, a rozprzestrzeniania częstego o tej porze roku wirusa. O sprawie wczoraj pisaliśmy tutaj.

(ram)

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *