Do Komorowa małą obwodnicą Świdnicy

Już niebawem, żeby dojechać do Komorowa nie trzeba będzie poruszać się zatłoczoną drogą krajową nr 35. Komorów bowiem już niebawem połączony zostanie z małą obwodnicą Świdnicy.

Już niebawem, żeby dojechać do Komorowa nie trzeba będzie poruszać się zatłoczoną drogą krajową nr 35. Komorów bowiem już niebawem połączony zostanie z małą obwodnicą Świdnicy.

 

 

Kierowcy, którzy jechali z „małej” obwodnicy Świdnicy do Komorowa, musieli włączyć się do zatłoczonej krajowej 35. w kierunku na Wałbrzych, co bywa problemowe. Od września będzie można dostać się do Komorowa o wiele szybciej, jadąc drogą gminną łączącą się z rondem w Słotwinie

 

 

Wyłoniony w przetargu wykonawca już przystąpił do budowy drogi gminnej na odcinku od ronda w Słotwinie, które jest częścią tzw. „małej” obwodnicy Świdnicy, do osiedla Arkadia w Komorowie.

Wpięcie drogi gminnej do istniejącego układu komunikacyjnego z pewnością zwiększy bezpieczeństwo, poprawi komfort poruszających się po drogach a przede wszystkim uruchomi i uatrakcyjni tereny inwestycyjne. Mieszkańcy Komorowa nie będą musieli poruszać się, jak dotychczas krajową 35., a właśnie nowym pasem ruchu – przybliża zalety inwestycji realizowanej przez gminę Świdnica Janusz Waligóra, rzecznik prasowy Urzędu Gminy w Świdnicy.

Powstająca droga to odcinek zaledwie 700-metrów, tak więc będzie nie tylko wygodniej, ale i znacznie szybciej. Prace obejmują roboty przygotowawcze takie jak rozebranie przepustów, regulacja studzienek kanalizacyjnych wraz z wywozem gruzu czy wykonanie koryta pod drogę. Docelowo powstanie tu nawierzchnia z mieszanki mineralno-bitumicznej wraz poboczami z kruszywa kamiennego oraz przepustami betonowymi.

Inwestycja, która ma zakończyć się wraz z ostatnim dniem sierpnia, jest dofinansowana z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w kwocie 126 tys. zł.

Przypomnijmy, że gmina dołożyła także do przebudowy ul. Sikorskiego w Świdnicy. Drugi etap inwestycji, który właśnie trwa, odbywa się także na terenie gminy Świdnica, czyli na drodze gminnej wraz ze skrzyżowaniem z ulicą osiedla Nad Potokiem w Słotwinie. Gmina przeznaczyła na ten cel 616,5 tys. zł, ale dofinansowanie z narodowego programu przebudowy dróg lokalnych wyniósł ok. 300 tys. zł.

MM

 

Artykuł ukazał się w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich”.

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *