Dni Świdnicy już w weekend

Będzie się działo! Od 19 do 21 czerwca świdniczanie będą się bawić na Dniach Świdnicy przy zespołach Afromental, Golec uOrkiestra i Classic. Wydarzenie będzie połączone ze Świętem Dzika i Karpia Dolnośląskiego organizowanego wraz z Nadleśnictwem Świdnica i Stawami Milickimi.

Będzie się działo! Od 19 do 21 czerwca świdniczanie będą się bawić na Dniach Świdnicy przy zespołach Afromental, Golec uOrkiestra i Classic. Wydarzenie będzie połączone ze Świętem Dzika i Karpia Dolnośląskiego organizowanego wraz z Nadleśnictwem Świdnica i Stawami Milickimi.

Tegoroczne Dni Świdnicy odbędą się w dwóch lokalizacjach. Koncertową część święta miasta, tak jak roku temu, zaplanowano na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Śląskiej. Przez trzy dni świdniczanie będą bawić się przy dźwiękach znanych zespołów.

W piątek, 19 czerwca gwiazdą wieczoru będzie zespół Afromental, w sobotę, 20 czerwca zagra Golec uOrkiestra, a trzeciego dnia, na zakończenie dla fanów disco polo zagra zespół Classic. – Ale stawiamy też na promocję lokalnych muzyków i wokalistów, dzięki czemu w programie mamy przewidziany występ m.in. Pauliny Lendy i zespołu Kruki oraz grupy Ditroit, wystąpi młodzież ze Studia Artystycznego „Katharsis” i podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury – zaznacza Anna Rudnicka, dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury i serdecznie zaprasza mieszkańców Świdnicy i okolic na święto miasta w dniach 19-21 czerwca. – Zachęcam do zaplanowania sobie wolnego czasu w weekend i spędzenia go na Dniach Świdnicy – dodaje.

W sobotę 20 czerwca – oprócz koncertów na OSiRze – będzie także huczna impreza w Rynku. Od godziny 12.00 do 18.00 w ramach obchodów Dni Świdnicy zaplanowano Święto Dzika i Karpia Dolnośląskiego. – To konkursy, gry i zabawy dla całych rodzin – informowała podczas konferencji dla mediów Bożena Kuźma ze Świdnickiego Ośrodka Kultury. Leśnicy i rybacy przygotowali sporo atrakcji, głównie dla najmłodszych.  – Mamy m.in. zagrodę z żywymi zwierzętami, inscenizację lasu, degustacje, gry i zabawy dla dzieci – wymienia Anna Rudnicka.

Nadleśnictwo Świdnica zaprosiło do współpracy 18 jednostek -Nadleśnictw z terenu Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. – Chcemy pokazać walory terenu Dolnego Śląska poprzez piękno przyrody, którą leśnicy gospodarują. W ramach edukacji leśnej przewidujemy konkursy, gry i możliwość wymiany swoich doświadczeń z każdym uczestnikiem naszego spotkania – mówi Jan Dzięcielski, nadleśniczy Nadleśnictwa Świdnica.

Obszerny materiał zapowiadający święto miasta w najnowszych papierowych „Wiadomościach Świdnickich”.

Beata Figurna-Garbiec, fot. Wiktor Bąkiewicz

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *