Dni papieskie na sportowo


Po raz drugi Dniom Papieskim towarzyszyć będzie festyn rodzinno-sportowy Wydarzenie pod hasłem „Jan Paweł II papieżem sportowców” odbędzie się w niedzielę, 19 maja nad zalewem Witoszówka. Na uczestników czeka moc atrakcji dla całych rodzin: rekreacyjny bieg wokół zalewu, zawody kajakowe, gry i zabawy, pokazy. Impreza będzie też miała akcent charytatywny: zbiórka środków finansowych na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim. Wstęp wolny!

Zawody kajakowe

Organizatorami festynu są: Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy współpracy z Urzędem Miejskim w Świdnicy, Świdnickim Ośrodkiem Kultury, Fundacją Łączy nas Football, Polskim Stowarzyszeniem na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy i Świdnicką Grupą Biegową.

Bieg Papieski

Festyn rozpocznie się o godzinie 14.00 i potrwa cztery godziny. O 15.00 wystartuje II Bieg Papieski (zapisy od 13.00 w Bosmanacie). Trasa długości nieco ponad dwóch kilometrów wytyczona zostanie wokół akwenu. Bieg ma charakter rekreacyjny, nie będzie mierzony czas. Na pierwszych 450 zapisanych uczestników przewidziano pamiątkowy medal. Regulamin-Biegu-Papieskiego-2019Download

O 16.00 rozpoczną się II Rodzinne Zawody Kajakowe (zapisy od 15.00 w Bosmanacie). Dwuosobowe załogi (rodzic+dziecko do 18 lat) będą miały do pokonania dystans ok. 100 metrów. Ilość biegów i system rozgrywki uzależniony będzie od liczby uczestników. Limit załóg – 32. Regulamin-Zawodów-Kajakowych-.2019Download

Medal za udział w Biegu Papieskim

Część rekreacyjna rozpocznie się o godzinie 14.00. Wokół Bosmanatu staną dmuchańce dla dzieci oraz miasteczka sportowe LZS i TKKF Licznikowiec z grami i zabawami. Będą punkty badań medycznych, przejażdżki na zwierzętach i przygotowana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy strefa gastronomiczna z ciepłymi posiłkami, ciastem, słodyczami. PSONI zaprosi również do wzięcia udziału w licytacjach i akcji Kilometry Dobra, w ramach której podjęta zostanie próba pobicia rekordu Guinessa w długości szeregu monet jednozłotowych. Dochód z tych atrakcji przeznaczony zostanie na rozbudowę i remont placówek dla osób niepełnosprawnych w Świdnicy i powiecie świdnickim. 

– Do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu zapraszamy całe rodziny. Atrakcji nie zabraknie, każdy znajdzie coś dla siebie. Hasło imprezy – „Jan Paweł II papieżem sportowców” idealnie wpisuje się w odbywające się w Świdnicy Dni Papieskie. Po bardzo dobrym przyjęciu pierwszej edycji imprezy, chcemy po raz drugi zaakcentować i przypomnieć, jak wielka wagę do sportu i aktywności fizycznej przywiązywał nasz wielki rodak i przypomnijmy, patron naszego miasta – mówi Jan Czałkiewicz, p.o. dyrektora Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Plakat imprezy

PROGRAM FESTYNU RODZINNO-SPORTOWEGO „JAN PAWEŁ II PAPIEŻEM SPORTOWCÓW”

19.05.2019 (niedziela) – BOSMANAT, UL. POLNA DROGA

Czas trwania imprezy: 14.00-18.00

13.00-14.30 – zapisy do Biegu Papieskiego (Bosmanat)

15.00 – Bieg Papieski

15.00-15.45 – zapisy do Rodzinnych Zawodów Kajakowych (Bosmanat)

16.00 – Rodzinne Zawody KajakoweDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *