Dni Goethego w Bagieńcu już za tydzień

W drugi weekend września w Bagieńcu odbędą się Dni Goethego. Start w sobotę, 12 września. Na wszystkich chętnych czekają ciekawe zajęcia warsztatowe, spektakl i animacje dla najmłodszych.

 

W drugi weekend września w Bagieńcu odbędą się Dni Goethego. Start w sobotę, 12 września. Na wszystkich chętnych czekają ciekawe zajęcia warsztatowe, spektakl i animacje dla najmłodszych.

W sobotę o godzinie 12:00 dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych przygotowano 3 warsztaty: warsztat poetycki, poświęcony poezji konkretnej, warsztat tworzenia kolaży oraz plener malarski. Udział w nich jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy: zgłoszenia należy nadsyłać na adres zapisy@spichlerzkultury.pl, w tytule maila wpisując nazwę warsztatu, a w treści podając imię, nazwisko, wiek i numer telefonu. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do czwartku, 10 września. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych; również w sobotę o godzinie 12:00 rozpoczną się warsztaty kuglarskie, podczas których najmłodsi będą mieli okazję poznać tajniki sztuk cyrkowych. Wszystkie warsztaty będą miały miejsce w siedzibie Fundacji Spichlerz Kultury (Bagieniec 20).

Drugi dzień wydarzenia (niedziela, 13 września) to spotkanie ze sztuką: o godzinie 17:00 ogłoszone zostaną wyniki konkursu fotograficznego „Wakacyjne Inspiracje”. O 17:15 rozpocznie się spektakl  „Gdy śmierć zastuka” Teatru Bezdomnego im. Bohumila Hrabala w Żarowe. O 18.00 organizatorzy zapraszają całe rodziny na niezwykły pokaz „Baśnie Ludów Ziemi”, w trakcie którego zostanie opowiedziana pradawna sztuka opowiadania – przy dźwiękach tradycyjnych instrumentów uczestnicy przeniosą się w odległe krainy legend z całego świata. Wszystkie wydarzenia są otwarte; wstęp bezpłatny. 

Organizatorami Dni Goethego w Bagieńcu są Fundacja Spichlerz Kultury oraz Gmina Jaworzyna Śląska. Więcej informacji pojawi się na facebookowym profilu wydarzenia https://www.facebook.com/dnigoethego?fref=ts.

Co: Dni Goethego w Bagieńcu

Gdzie: Siedziba Fundacji Spichlerz Kultury, Bagieniec 20

Kiedy: 12-13 września 2015 roku

Wstęp bezpłatny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *