Dlaczego tak wiele lokali stoi pustych?

ddzhandel

ddzhandelWłaściciele nieruchomości w centrum Dzierżoniowa przyzwyczaili się do wysokich stawek za wynajem, podczas gdy najemcy sklepów, ze względu na spadek obrotów w handlu, nie są już w stanie płacić takich kwot.

Właściciele nieruchomości w centrum Dzierżoniowa przyzwyczaili się do wysokich stawek za wynajem, podczas gdy najemcy sklepów, ze względu na spadek obrotów w handlu, nie są już w stanie płacić takich kwot.ddzhandel

Najważniejszą kwestią w handlu jest lokalizacja. Dzierżoniowski rynek wraz z przyległymi ulicami – deptakami, to serce tutejszego handlu. Najlepsze adresy to oprócz samego Rynku – ul. Wrocławska i ul. Piłsudskiego. Jednak wydaje się, że to serce bije nieco wolniej niż jeszcze kilka lat temu. Wiele lokali stoi pustych całymi miesiącami. Często są to lokale w nowych, odtworzonych kamienicach. Takimi enklawami marazmu handlowego są chociażby ul. Krasickiego czy ul. Kościelna. W niektórych lokalach dochodzi do dużej rotacji najemców, inne od czasu wybudowania nieodmiennie stoją puste. Problem dotknął nawet najatrakcyjniejszej lokalizacji – ul. Wrocławskiej. Zainteresowane osoby, które chciałyby rozpocząć tam działalność, nie są w stanie płacić wysokich cen za wynajem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *