Dla oka i brzucha

Prawdziwy, zapamiętany z dzieciństwa, bez komercji, sztucznych ozdób, blichtru i sztuczności – taki smak, zapach i atmosferę świąt, będzie można poczuć 19 i 20 grudnia w Sobótce.

W imieniu Lokalnej Grupy Działania „Ślężanie”, której członkiem jest gmina Marcinowice zapraszamy na IX Festiwal Rzemiosł, Rękodzieła i Produktu Lokalnego. W programie: Żywa Szopka, Parada Świąteczna, konkursy na najpiękniejszą choinkę oraz podłaźniczkę, prezentacja Ślężańskiego Produktu Lokalnego oraz wręczenie nowych certyfikatów, konkurs na najsmaczniejszą, tradycyjną potrawę wigilijną, Jasełka w wykonaniu uczniów Gimnazjum Gminnego w Sobótce, jarmark, warsztaty plastyczne czy wspólne kolędowanie. Festiwal będzie również okazją do nabycia oryginalnego prezentu pod choinkę.

Impreza odbędzie się 19 i 20 grudnia w hali Widowiskowo-Sportowej Gimnazjum Gminnego w Sobótce. Udział dla wystawców i zwiedzających jest bezpłatny.

marcinowice-rekodzielo

Oprac. mm

Program Festiwalu:

19 grudnia 2015 r. (sobota)

godz. 9.30 – Otwarcie Festiwalu – otwarcie szopki bożonarodzeniowej,

godz. 10.00 – Parada świąteczna – prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, warsztaty artystyczne dla dzieci i dorosłych, artystyczne przedszkole dla dzieci,

godz. 12.00 – Konkurs na Najpiękniejsza Choinkę

godz. 13.30 – Ogłoszenie wyników konkursu na Najpiękniejszą Choinkę, Prezentacje muzyczne

godz. 14.00 – Wręczenie certyfikatów nowym Ślężańskim Produktom Lokalnym, wspólne kolędowanie

20 grudnia 2015 r. (niedziela)

godz. 10.00 – Prezentacje wyrobów rzemieślniczych, artystycznych, rękodzieła i produktów lokalnych, połączone z Jarmarkiem Bożonarodzeniowym, warsztaty artystyczne,

godz. 12.00 – Festiwal Tradycyjnych Potraw Wigilijnych,

godz. 13.30 – Rozstrzygnięcie konkursu,

godz. 15.00 – Występy dzieci z Akademii SztukaElla,

godz. 15.30 – Jasełka w wykonaniu artystów Gimnazjum Gminnego w Sobótce, kolacja wigilijna dla samotnych, wspólne kolędowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *