Diamentowe i Złote Gody

Wyjątkowe jubileusze, bo diamentowe i złote gody małżeńskie świętowało 7 par z terenu gminy Świdnica. Wśród nich państwo: Kazimiera i Marian Duda, Halina i Stefan Furmanowie, Stefania i Jerzy Zerka, Elżbieta i Tadeusz Gągała, Danuta i Ryszard Kowalczyk, Zofia i Władysław Babisz oraz Stanisława i Andrzej Rybscy.

Z tej okazji wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wręczyła szanownym Jubilatom medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”, przyznane przez prezydenta RP.

Medal ustanowiony w 1960 r. stanowi wyróżnienie i nadawany jest osobom, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin oraz przyjaciół. To wiele lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, szacunek i kompromis. – Jako wójt gminy Świdnica czuję się bardzo dumna, że mamy takich mieszkańców jak Wy, dających piękny przykład młodym pokoleniom. Swoją postawą pokazujecie jak zbudować związek oparty na solidnych fundamentach – miłości, szacunku, wierności, wspólnym zaufaniu, a przede wszystkim głębokiej przyjaźni. Życzę wielu wspólnych lat życia spędzonych w zdrowiu, szczęściu i pomyślności – mówiła podczas uroczystości w USC w Świdnicy, wójt Teresa Mazurek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *