Derby w piłkarskiej IV lidze. Kto przełamie niemoc?

Przed piłkarzami Polonii-Stali Świdnica ostatni w tym roku mecz na własnym obiekcie. W sobotę, 11 listopada podejmą Karolinę Jaworzyna Śląska. Derby powiatu świdnickiego mają spory ciężar gatunkowy, bo obie drużyny od kilku tygodniu spisują się słabo.

Polonia-Stal nie wygrała od pięciu kolejek – ostatni komplet punktów zapisała na swoje konto 30 września. Jeszcze dłużej, bo od 23 września czeka na triumf na własnym boisku. Podopieczni Tomasza Oleksego mają na koncie piętnaście punktów i zajmują jedenaste miejsce w tabeli.

W jeszcze większym dołku jest Karolina. Gracze z Jaworzyny nie wygrali od 9 września, czyli od ośmiu kolejek. Tylko dziewięć oczek plasuje gości na piętnastym, przedostatnim miejscu.

Nie ma wątpliwości, że obie strony będą zdeterminowane, aby wreszcie wrócić na zwycięską ścieżkę i zgarnąć pełną pulę punktów. Krótka historia kontaktów obu drużyn  w IV lidze wypada wychodzi na remis, bo w ubiegłym sezonie w Świdnicy 2:1 wygrała Polonia-Stal, zaś w Jaworzynie w identycznych rozmiarach zwyciężyła Karolina.

Mecz Polonia-Stal Świdnica – Karolina Jaworzyna Śląska w sobotę, 11 listopada o godzinie 13.30 na boisku przy ulicy Śląskiej. Trzeci nasz czwartoligowiec – AKS Strzegom o 13.00 zmierzy się w Chocianowie ze Stalą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *