Derby powiatu w IV lidze!

Niezwykle interesująco zapowiada się najbliższa, dziewiąta seria spotkań na boiskach grupy wschodniej piłkarskiej IV ligi. Bardzo dobrze spisujący się w ostatnim czasie (sześć zwycięstw w siedmiu rozegranych ostatnio oficjalnych meczach) zawodnicy Dabro-Bau Polonii Stali Świdnica podejmą Zjednoczonych Żarów.

Podopieczni Rafała Markowskiego podbudowani dwoma ligowymi zwycięstwami z rzędu (4:2 z MKP Wołów i 5:1 z GKS-em Mirków/Długołęka) mają chrapkę na kolejne trzy punkty, które na dobre pozwoliłyby usadowić się w górnych rejonach tabeli. Biało-zieloni z 13 punktami na koncie plasują się obecnie na 6. pozycji w tabeli, ale strata do trzeciego stopnia podium wynosi zaledwie 5 “oczek”. W zupełnie innych nastrojach do rywalizacji przystąpią piłkarze Zjednoczonych Żarów. Ekipa Adam Łagiewki z zaledwie punktem zamyka ligową stawkę, okupując 16. lokatę. Trzeba pamiętać, że derby lubią rządzić się jednak swoimi sprawami, a goście za wszelką cenę będą starali się urwać punkty gospodarzom meczu.

Spotkanie pomiędzy Dabro-Bau Polonią Stalą Świdnica a Zjednoczonymi Żarów odbędzie się w sobotę, 6 października. Start meczu na głównej płycie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji o godz. 15.00. Bilety w cenie 5 zł, kobiety i dzieci – wstęp wolny.

9. kolejka IV ligi – grupa wschodnia:

Sokół Marcinkowice – Nysa Kłodzko 6 października, 14:00

Górnik Wałbrzych – Orzeł Prusice 7 października, 15:00

Dabro-Bau Polonia Stal Świdnica – Zjednoczeni Żarów 6 października, 15:00

Polonia Trzebnica – GKS Mirków/Długołęka 6 października, 16:00

Piast Żerniki Wrocław – MKP Wołów 6 października, 14:00

Piast Nowa Ruda – Śląsk II Wrocław 6 października, 14:00

Orzeł Ząbkowice Śląskie – Unia Bardo 6 października, 14:00

Sokół Wielka Lipa – Bielawianka Bielawa 6 października, 15:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *