Dekoria zagra o mistrzostwo regionu

Awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski jest już pewny, ale do podziału jest jeszcze komplet medali mistrzostw Dolnego Śląska. W decydującym turnieju kadeci Dekorii Świdnica zmierzą się z Gwardią Wrocław i KS-em Milicz. Podopieczni Piotra Goduli będą gospodarzami zawodów.

dekoria

Kadeci Dekorii kapitalnie spisują się w tym sezonie. Rundę zasadniczą zakończyli z kompletem szesnastu zwycięstw, ale ponieważ ekipa z Wrocławia ma w swoich szeregach dwóch zawodników uczących się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego, to o ostatecznej kolejności zadecyduje dodatkowy turniej z ich udziałem. Wielkie święto młodzieżowej siatkówki odbędzie się już w niedzielę, 21 lutego w hali Zespołu Szkół Ekonomicznych przy ulicy Pionierów Ziemi Świdnickiej 10. Stawka jest wysoka. Zwycięzca nie tylko zostanie mistrzem Dolnego Śląska, ale również zorganizuje turniej ćwierćfinałowy mistrzostw Polski.

Jesteśmy w bojowych nastrojach. Nie boimy się Gwardii, ale jak będzie zobaczymy. Zrobimy wszystko, żeby złoty medal został w Świdnicy mówi trener Piotr Godula.

Świdniczanie bardzo poważnie przygotowują się do turnieju. Przez ostatni tydzień przebywali na obozie sportowym w Sobótce. Zespół trenował trzy razy dziennie. Zawodników na szczęście ominęły kontuzje. Nagrodą za ciężką pracę był wyjazd na mecz Plus Ligi do Lubina. Świdniczanie w pierwszych rzędach obserwowali spotkanie miejscowego Cuprum z MKS-em Będzin (3:2).

(ram)

Turniej dodatkowy o mistrzostw Dolnego Śląska kadetów – Program

Świdnica, hala ZSE przy ulicy Pionierów 10. 21.02 (niedziela)

godz. 10.00: UKS Dekoria Świdnica – Gwardia Wrocław

godz. 14.00: Gwardia – KS Milicz

godz. 17.00: UKS Dekoria – Milicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *