Dekada Gryfa Świdnica (FOTO)
– Nasza maksyma brzmi: jeśli nawet nie zostaniesz dobrym zawodnikiem, to zostań dobrym człowiekiem – mówił podczas uroczystej gali 10-lecia UKS Gryf Świdnica prezes klubu Dariusz Jaworski. Jubileusz świętowano z pompą i wieloma atrakcjami w auli I LO w Świdnicy w piątek, 2 grudnia.
Gryf powstał jesienią 2006 roku. Grupa pasjonatów futbolu od początku postawiła sobie za cel tylko pracę z młodzieżą. Znakomite efekty przyszły szybciej niż można się było spodziewać. Gryf stał się rozpoznawalną marką w młodzieżowej piłce nożnej, a na organizowane przez niego turnieje marki Silesian uznawane są za jedne z najlepszych w kraju. – W ciągu minionych 10 lat w naszym klubie trenowało ponad 500 zawodników. Obecnie w klubie pracuje 12 trenerów w 10 grupach szkoleniowych – wyliczał Dariusz Jaworski i przypominał największe sukcesy klubu: pięć zwycięstw w finałach dolnośląskich i jedno drugie miejsce w finale ogólnopolskim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, pięć zwycięstw w finałach dolnośląskich turnieju Deichmann Mini Mistrzostwa Świata czy transfery najlepszych graczy Gryfa do Zagłębia Lubin, Miedzi Legnica, Śląska Wrocław Piasta Gliwice, a nawet grę w młodzieżowych reprezentacjach Polski.
– Gryf jako pierwszy postawił na pracę z dziećmi, ale i rodzicami – podkreślał wicestarosta świdnicki, Zygmunt Worsa. Jego zdaniem to jeden z najważniejszych fundamentów sukcesu klubu.
Na galę z okazji 10-lecia przybyło ponad 200 osób: byłych i obecnych zawodników, trenerów, działaczy, przyjaciół, sponsorów, samorządowców. Z okazji swojego jubileuszu włodarze klubu przyznali blisko 100 wyróżnień. Ta najbardziej prestiżowe „Złote Gryfy” powędrowały do sponsorów: Eugeniusza Kępy, Piotra Lepaka-Przybyłowicza i Dariusza Borodziuka, samorządowców: Beaty Moskal-Słaniewskiej i Zygmunta Worsy, przyjaciół klubu: Jana Czałkiewicza i Przemysława Grzyba oraz działaczy i trenerów klubu: Marka Orzechowskiego, Grzegorza Romaniuka i Janusza Masnego.
Wydarzenie uświetnił bogaty program artystyczny z udziałem marżoretek z Młodzieżowego Domu Kultury w Świdnicy, wokalistki Klaudii Zyski ze Świebodzic oraz mistrza piłkarskich trików Dawida Krzyżowskiego z Nysy.