Decyzja zapadła

Strzegomski dworzec PKP będzie wyremontowany. Taką deklarację, podczas pobytu w Strzegomiu 9 października, złożyli minister Michał Dworczyk oraz członek zarządu PKP S. A. Krzysztof Golubiewski. W spotkaniu uczestniczyli także: Ireneusz Zyska, poseł na Sejm RP oraz Kamil Zieliński, były wicewojewoda dolnośląski.

Stacja została wpisana do Programu Inwestycji Dworcowych i znalazła się wśród innych 150 dworców, które zostaną wyremontowane. Prace związane z modernizacją Dworca Głównego w Strzegomiu rozpoczną się w 2021 r. Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i potrzebna jest ta inwestycja, ponieważ strzegomski dworzec już od dawna wymaga gruntownej przebudowy. W tej chwili jest w opłakanym stanie i oczekiwanie tutaj na pociąg nie należy do przyjemności. – Chcemy, aby obiekt ten wreszcie zmienił swoje oblicze i stał się miejscem przyjaznym podróżnym i mieszkańcom – mówił Michał Dworczyk. – Ważne jest to, żeby nowoczesne dworce pełniły także dodatkowe funkcje, związane ze sferą społeczną i kulturalno-oświatową miasta. Jestem przekonany, że strzegomski dworzec będzie właśnie takim obiektem. Będzie to wymagający projekt, ponieważ budynek znajduje się pod opieką konserwatora zabytków, ale zapewniam, że PKP ma duże doświadczenie jeżeli chodzi o realizację tego typu inwestycji – wyjaśniał Krzysztof Golubiewski.

W trosce o mieszkańców, ważną obietnicę złożył z kolei burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który obiecał, że osobom, które obecnie zamieszkują lokale na terenie dworca, zostaną zapewnione mieszkania. Dworzec po modernizacji stanie się dopełnieniem systematycznie remontowanej infrastruktury kolejowej Strzegomiu, po odnowionych wiaduktach i trwającej obecnie modernizacji estakady.

(opr)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *