Decyzja ws. udziału matki Magdy w pogrzebie

interiaKatarzyna

interiaKatarzynaKatarzyna W. zrezygnowała z udziału w środowym pogrzebie swojej półrocznej córki, Magdy – poinformował jej adwokat. Nawet gdyby tego chciała, nie mogłaby uczestniczyć w ceremonii, bo prokuratura nie zgodziła się na wydanie jej przepustki.

 

Katarzyna W. zrezygnowała z udziału w środowym pogrzebie swojej półrocznej córki, Magdy – poinformował jej adwokat. Nawet gdyby tego chciała, nie mogłaby uczestniczyć w ceremonii, bo prokuratura nie zgodziła się na wydanie jej przepustki. interiaKatarzyna

Podejrzana o nieumyślne spowodowanie śmierci córki Katarzyna W. przebywa w areszcie od ponad tygodnia. O przepustkę dla niej na pogrzeb dziecka wnioskował w prokuraturze obrońca podejrzanej adwokat Marcin Szymonek.We wtorek Szymonek oświadczył, że jego klientka chciała uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych, jednakże ostatecznie nie weźmie w nich udziału „z uwagi na możliwość zaistnienia nieprzychylnych zachowań wobec niej samej, a także jej rodziny, a które to zachowania mogłyby zaburzyć powagę uroczystości pogrzebowej i spokój podczas pożegnania jej córeczki”.

Decyzję w tej sprawie Katarzyna W. podjęła we wtorek rano. Przekazała ją adwokatowi. Informację w tej sprawie przekazano też dyrektorowi aresztu.Rodzina Katarzyny W. nie chciała, by brała ona udział w pogrzebie, ze względów bezpieczeństwa. Taką wolę przekazał wczoraj mąż Katarzyny, Bartłomiej, jej adwokatowi – powiedział we wtorek radca prawny Jacek Chomicz, pełnomocnik Bartłomieja.Katarzyna W. – nawet gdyby nie zmieniła decyzji w sprawie udziału w pogrzebie córki – i tak nie mogłaby uczestniczyć w tych ceremoniach. Na wydanie jej przepustki nie zgodziła się bowiem prokuratura.

Wydaliśmy zarządzenie o odmowie wydania zgody na przepustkę – powiedziała rzeczniczka prokuratury Marta Zawada-Dybek. Pismo w tej sprawie doręczono podejrzanej, jej obrońcy i dyrektorowi aresztu.

interia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *