Dawno, dawno temu… [FOTO]

008-26

008-26Już po raz czternasty odbył się w Świebodzicach Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych, pod hasłem ,,Dawno, dawno temu…”. Jego organizatorem od początku jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Młodzi recytatorzy prezentowali swoje umiejętności w Miejskim Domu Kultury w czwartek, 5 marca.

Już po raz czternasty odbył się w Świebodzicach Regionalny Konkurs Recytatorski Placówek Specjalnych i Integracyjnych, pod hasłem ,,Dawno, dawno temu…”. Jego organizatorem od początku jest Zespół Szkół Specjalnych w Świebodzicach. Młodzi recytatorzy prezentowali swoje umiejętności w Miejskim Domu Kultury w czwartek, 5 marca.

008-26

 

Konkurs drugi rok odbywa się pod honorowym patronatem Pani Teresy Kożuchowicz, małżonki burmistrza miasta.

Tegoroczne zmagania niepełnosprawnych, ale jakże zdolnych artystów, oceniało jury w składzie: Teresa Kożuchowicz, Teresa Walczak-Jusiel, dyrektor Publicznego Zespołu Szkół Podstawowo-Gimnazjalnych z Oddziałami Integracyjnymi, Urszula Kruczek, szefowa świebodzickiego Koła Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz Alicja Głąb z Oddziału Dziecięcego Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Występy dzieci i młodzieży oglądała licznie zgromadzona publiczność, wśród gości nie zabrakło burmistrza Bogdana Kożuchowicza, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej Jana Klepca, małych artystów oklaskiwała także radna Teresa Małecka, i wielu innych zaproszonych gości.

Jury konkursowe przesłuchało 30 uczestników w 8 kategoriach, uzależnionych od wieku i stopnia niepełnosprawności intelektualnej. Najlepszymi recytatorami tegorocznej edycji prezentacji poetyckich zostali:

 

Andżelika Błaszkiewicz z Wałbrzycha

Eryk Lewandowski z Wałbrzycha

Anna Jeżewska z Dzierżoniowa

Dawid Dusiński z Wałbrzycha

Michał Wiśniewski ze Świebodzic

Jakub Łysik z Wałbrzycha

Marek Gil ze Świebodzic

Piotr Kulig ze Świebodzic

 

Pani Teresa Kożuchowicz przyznała trzy, ufundowane przez siebie, nagrody specjalne. Otrzymali je:

 

Sylwester Olszewski ze Świebodzic

Szymon Zawionka ze Świebodzic

Rafał Masny ze Świdnicy

 

Organizacja konkursu była możliwa dzięki wsparciu finansowemu Gminy Świebodzice a także sponsorów z miasta Świebodzice.

 

UM Świebodzice

{gallery}galerie/150306konkurs{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *