Dał radę w Armenii (FOTO)

Dużo pozytywnej energii, bagaż pięknych wspomnień oraz dwa srebrne medale przywiózł Tomasz Bohuszewicz z odbywających się w Erywaniu, Otwartych Mistrzostw Armenii w Taekwon-do ITF.


Dużo pozytywnej energii, bagaż pięknych wspomnień oraz dwa srebrne medale przywiózł Tomasz Bohuszewicz z odbywających się w Erywaniu, Otwartych Mistrzostw Armenii w Taekwon-do ITF.

Trener świdnickiej sekcji Sportowego Klubu Taekwondo Tiger Dzierżoniów/Świdcnica znalazł się w pięcioosobowej kadrze Polski, która w dniach 9-10 maja walczyła w stolicy Armenii. Wśród startujących zawodników znaleźli się reprezentanci między innymi Armeni, Gruzji, Iranu, Indi czy Rosji.

Świdnicki zawodnik startował w dwóch konkurencjach – walk sportowych oraz testach siły. Szczególnie ciekawie zapowiadała się rywalizacja w testach siły, w których zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnością oraz połamać deski czterema różnymi technikami: zaciśniętą pięścią, krawędzią ręki oraz kopnięciami: yop chagi – krawędź stopy, dollyo chagi – kopnięcie okrężne. Suma punktów z poszczególnych łamań decydowała o końcowej klasyfikacji. Trzeba dodać że był to pierwszy start świdnickiego zawodnikach w tego typu konkurencji. W konkurencji walk w kategorii wagowej OPEN, Tomasz Bohuszewicz uległ jedynie swojemu koledze z reprezentacji.

 

Podczas pobytu w Armenii Tomasz miał okazję poznać lokalną kulturę oraz zobaczyć średniowieczne klasztory w Sevanie oraz Geghard. – Armenia to piękny, urzekający kraj z niesamowitą tradycją i historią. A Ormianie? – bardziej uprzejmych i gościnnych ludzi nie spotkałem nigdzie na świecie – mówi i dodaje, że wyjazd nie byłby możliwy bez wsparcia ze strony Urzędu Miejskiego w Świdnicy i prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej.

(ram)

{gallery}galerie/150515bohuszewicz{/gallery}

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *