Dachówki już nie spadną na głowę

wyszparowany ratusz

wyszparowany ratuszDachówki nie powinny spadać już na chodniki przy pl. Magistrackim. Rozpoczął się remont dachu wałbrzyskiego ratusza.

Dachówki nie powinny spadać już na chodniki przy pl. Magistrackim. Rozpoczął się remont dachu wałbrzyskiego ratusza.wyszparowany ratusz

– Stan dachu jest fatalny. W ostatnim czasie zaczęły odpadać dachówki, co zagrażało bezpieczeństwu przechodniów. Podjęliśmy decyzję, by pilnie przeprowadzić jego remont – mówi Ernest Truszkowski, kierownik Biura Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu.
Dzięki pozyskanym środkom z Programu Priorytetowego NFOŚiGW: System Zielonych Inwestycji GIS zostanie wykonana termomodernizacja budynku magistratu. Zadanie to obejmuje m.in. remont dachu wraz z ociepleniem, wymianę instalacji elektrycznej na strychu, wykonanie systemu oddymiania gospodarczej klatki schodowej, wymianę drewnianej stolarki okiennej z renowacją witraży, wymianę drewnianej, zewnętrznej stolarki drzwiowej oraz instalacji centralnego ogrzewania.
Roboty zostaną wykonane do końca października. Ich koszt to ok 2,3 mln zł.
Wałbrzyski ratusz został wybudowany w 1856 r. w stylu neogotyckim, na podstawie projektu Hermana Freidricha Wasemanna. W 1903 został rozbudowany o dwa boczne skrzydła według projektu Karla Grossera. Ostatnia rozbudowa miała miejsce w 2007 roku, kiedy dobudowano windę dla osób niepełnosprawnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *