Czwarty w Polsce!

Celował w miejsce w pierwszej dziesiątce, mały figiel, a wróciłby z medalem. Wojciech Grześków z GLKS-u Świdnica zajął czwarte miejsce na rozgrywanych w Żaganiu Mistrzostwach Polski juniorów w biegach przełajowych. Do brązowego krążka zabrakło mu czterech sekund.

grzeskow1
Mistrzostwa z udziałem pół tysiąca zawodników i zawodniczek odbyły się w sobotę, 19 marca. – Wojtek jechał zdeterminowany na uzyskanie lepszego od ubiegłorocznego rezultatu. W roku ubiegłym był czternasty, co już stanowiło powód do zadowolenia. Tym razem celował w pierwszą dziesiątkę. Obecność utytułowanych rywali mocno deprymowała, ale świadomość dobrych rezultatów w tym roku: wicemistrzostwa Dolnego Śląska i zwycięstwa w Crossie Lwóweckim dodawała pewności siebie i umożliwiła koncentrację na zadaniu – tłumaczy trener Ryszard Mydłowski, który wraz z Katarzyną Kalita opiekuje się lekkoatletami GLKS-u.
Bieg na dystansie 3 km Grześków rozpoczął odważnie. Już na pierwszych 100 metrach był na czele stawki, jednak mocne tempo rywali zepchnęło go po pierwszym kilometrze na 14 pozycję. Z czasem stopniowo wyprzedzał rywali i 500 metrów przed metą był już dziewiąty. Ostatnie 200 metrów to jego popis sprinterski. Na tym odcinku pokonał kolejnych czterech konkurentów, a metr przed metą czwartego w stawce.  – Start w tych zawodach potwierdził, że Wojtek w sezonie 2016 skazany jest na sukces. Sezon letni zacznie w połowie maja na Mistrzostwach Dolnego Śląska, gdzie bronić będzie mistrzowskiego tytułu na dystansie 800 metrów – mówi Mydłowski.
Dodajmy, że tydzień przez MPJ Grześków wygrał bieg na 2000 metrów we Lwówku Śląskim. W tym samym miejscu i czasie druga zawodniczka GLKS-u, Patrycja Taratuta była piąta w  biegu na 1500 metrów w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Żagań, 19.03

Wyniki biegu na 3000 metrów

Patryk Marmon (Budowlani Nowy Sącz)    09:20
Mateusz Dębski (RTL ZTE Radom)        09:24
Patryk Kozłowski (TTL Z TE Radom)    09:25
Wojciech Grześków (GLKS Świdnica)    09:29
Andrzej Kowalczyk (Fajfer Łapanów)    09:29
Bartosz Kwiecińśki (LKS Osowa Sień)    09:30
Startowało 58 zawodników

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *