Czołgi w Wałbrzychu

czolgi4W Wałbrzychu powstaje nowy film z cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Będzie to fabularyzowany dokument pt. „Riese – tajemnice wykute w skale”.

W Wałbrzychu powstaje nowy film z cyklu „Dolny Śląsk pełen historii”. Będzie to fabularyzowany dokument pt. „Riese – tajemnice wykute w skale”.czolgi4

Współautorami scenariusza i współorganizatorami produkcji są Wojciech Malinowski (syn wałbrzyskiego dziennikarza, wieloletniego redaktora naczelnego „Trybuny Wałbrzyskiej”, Marka Malinowskiego) i Maciej Kieres. Film powstaje w koprodukcji wrocławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki i TV Wrocław.

– To ósmy film dokumentalny, który powstał w naszym ośrodku telewizyjnym. Pierwszy z 2010 roku był opowieścią o księżnej Mariannie Orańskiej, w zeszłym roku powstał film o księżnej Daisy. Telewizja Wrocław jest jedynym ośrodkiem w kraju, który realizuje takie produkcje – mówi dyrektor i red nacz. TV Wrocław Anita Białek.

Realizatorzy współpracują z samorządami w miejscach, gdzie filmy powstają. W Wałbrzychu także z zamkiem Książ. Mają także wsparcie samorządu wojewódzkiego.

– Cykl ma dwa aspekty: – poznawczy i edukacyjny. Wysyłamy nagrane na płyty filmy do wszystkich szkół dolnośląskich, by były pomocą przy realizacji lekcji o regionie. Także do bibliotek, gdzie cieszą się powodzeniem – mówi dyrektor OKiS Piotr Borkowski.

Podczas gdy przyglądaliśmy się akcji na planie filmowym na osiedlu Matyldy przy ul. Beethovena, trwał wjazd Armii Czerwonej do Wałbrzycha.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *