Częstochowa wzięta po raz drugi. Polonia dalej w grze o I ligę!

Po meczu w Częstochowie pojawiło się zwątpienie, ale w Świdnicy straty zostały odrobione. Po niedzielnym triumfie 3:1, w poniedziałek siatkarki Polonii Świdnica powtórzyły ten wynik i w rywalizacji do dwóch wygranych pokonały 2:1 Częstochowiankę. Tym samym biało-zielone wykonały pierwszy z czterech kroków do I ligi. Kolejnym rywalem będzie drużyna z Opola.

Polonia Świdnica – Częstochowianka 3:1 (20, 22,-21,21)

Stan rywalizacji: 2:1

MKS Polonia: Woźniak, Druciak, Tomaszewska, Małodobra, Krusiewicz, Gezella, Adamek (libero) oraz Jewiarz

Rozegrany w poniedziałek w samo południe rewanż był znacznie ciekawy od niedzielnego pojedynku. Walka była bardziej wyrównana. Oba zespoły miały świadomość ciężaru gatunkowego. Porażka definitywnie pozbawiała nadziei na awans do I ligi

Częstochowianka zaczęła od prowadzenia 3:0, ale świdniczanki błyskawicznie odrobiły straty i uzyskały kilkupunktową przewagę. Zwycięstwo 25:20 było w sumie absolutnie niezagrożone. Od drugiej partii walka rozgorzała na dobre. Kibice często byli świadkami długich wymian, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Polonia wygrała 25:22 i rywalki zostały postawione pod ścianą. Przyjezdne podjęły jeszcze walkę. W bardzo zaciętym trzecim secie wygrały 25:21 i zbliżyły się na 1:2.

W czwartej partii widać było, że obie drużyny zaczynają odczuwać trudy spotkania. Grające niemal jedną siódemką polonistki nie dały się jednak złamać. Mimo, że przegrywały 9:11 szybko zwarły szeregi i wyszły na prowadzenie 14:11. Przyjezdne zdołały jeszcze doprowadzić do remisu, ale ostatnie słowo należało do Polonii. – Cały zespół zasłużył na uznanie. Ten znakomity wynik to zasługa dziewczyn i dobra promocja siatkówki w Świdnicy. Przyznam, że po meczu w Częstochowie obawiałem się, ale pomogła analiza gry przeciwniczek, dziewczyny znakomicie zastosowały się do wskazówek sztabu – mówił po spotkaniu szczęśliwy trener Marek Olczyk.

Teraz przed Polonią toczony do trzech zwycięstw pojedynek z AZS UNI Opole. Zadecyduje on jedynie o rozstawieniu przed kolejną rundą play-off, już z udziałem najlepszych zespołów  pozostałych czterech grup II ligi. Według kalendarza PZPS pierwsze spotkania z Opolem powinny odbyć się w Świdnicy 1 i 2 kwietnia, ale klub z Opola chciałby zagrać tydzień wcześniej. Ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła.

 

II liga, grupa 2

I runda play off (4.03)

O miejsca 1-4: Polonia Świdnica – Częstochowianka 3:1. Stan rywalizacji: 1:1. Awans;  AZS Uni Opole – Olimpia Jawor 3:0. Stan rywalizacji: 2:0. Awans: Opole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *