Czekają na opinie i uwagi do strategii miasta

 

Świdnica posiada Strategię Rozwoju, którą należy uaktualnić. Dokument ten wskazuje na to, jakie działania są w naszym mieście najważniejsze i które z nich w pierwszej kolejności powinny być realizowane. Strategia Rozwoju wyznacza, w którym kierunku będzie rozwijać się miasto, gdzie będą inwestowane środki finansowe.

fot. redakcyjne

Struktura Strategii Rozwoju opiera się o:

  • diagnozę – opis sytuacji społeczno-gospodarczej, potencjały, talenty, walory Świdnicy oraz wyzwania stojące przed mieszkańcami,
  • wizję – opis pożądanego stanu miasta w przyszłości,
  • cele – informacja o tym, jak osiągnąć stan opisany w wizji, wskazanie kierunków na strumienie środków finansowych, na obszary, które zapewnią rozwój,
  • system realizacji – informacja o tym, jak Strategia będzie wdrażana, monitorowana i oceniana, a także komunikowana.

Zachęcamy serdecznie, żeby wszyscy mieszkańcy współtworzyli Strategię. Chcemy, żeby była ona szeroko akceptowanym dokumentem w modelu partycypacyjnym, czyli z udziałem świdniczan oraz przedstawicieli środowisk lokalnych, tj. m.in.: przedsiębiorców, organizacji, ekspertów, bezrobotnych, seniorów czy też ludzi młodych. Podczas jej aktualizacji chcemy dać każdemu możliwość wyrażenia swojej opinii na temat przyszłości Świdnicy.

Wszystkich zainteresowanych współpracą zapraszamy do przesyłania uwag do I Projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023. Zapraszamy również na spotkania, które zaplanowano w dniach od 4 do 20 kwietnia (szczegółowy harmonogram znajdą Państwo na plakacie).  

Projekt Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023 znajduje się pod adresem:
www.um.swidnica.pl/media/news2017/SRM2017-2023_Projekt.pdf

Formularz zgłaszania uwag dostępny pod adresem: www.um.swidnica.pl/media/news2017/SRM_Formularz.doc

Wypełniony formularz zgłaszania uwag i sugestii do Projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica na lata 2017-2023 prosimy przesłać pocztą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje.strategia@um.swidnica.pl lub złożyć osobiście do 20 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Świdnicy przy ul. Armii Krajowej 49, w godzinach od 7:30 do 15:30. W tytule maila prosimy wpisać „Konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Miasta Świdnica”.

Informacji dotyczących Strategii udziela pracownik Wydziału Funduszy Zewnętrznych      i Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego – Mirosława Babisz (nr tel. 074/ 856 28 89).

Rzecznik Prasowy

Urzędu Miejskiego w Świdnicy

Magdalena Dzwonkowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *