Czas na Aktywnych!

Kolejny raz zmierzą się z czasem i uciekającymi kilometrami, aby razem ustanowić nowy rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej. W tym roku dojdzie również jazda testowa na ergometrze wioślarskim. Ty też możesz mieć w tym swój udział. Zapraszamy wszystkich chętnych do Galerii Świdnickiej. Start o 10.00 w sobotę, 12 maja 2018. Koniec dokładnie 24 godziny później – o 10.00 w niedzielę, 13 maja. Wszystko w ramach kolejnej edycji akcji AKTYWNI 24.

Chcą ustanowić nowy rekord

W ustanawianiu rekordu rowerowego i biegowego wezmą udział zaproszeni goście, kolarze oraz wszystkie chętne osoby pełnoletnie. W zeszłym roku rowerzyści wykręcili 1.238,7 km. Biegacze wybiegali 277,8 km. Zapraszamy grupy kolarskie, biegowe oraz wszystkich chętnych.

Jeżeli lubisz biegać albo jeździć na rowerze i chcesz sprawdzić się we wspólnej rywalizacji, to zachęcamy do udziału w kolejnej edycji akcji Aktywni 24. Przyłącz się do Nas. Pomóż nam ustanowić nowe rekordy Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu 24-godzinnym na bieżni mechanicznej – zachęca Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Warunkiem wzięcia udziału jest zgłoszenie poprzez specjalny formularz rejestracyjny – dostępny na stronie internetowej www.sport.swidnica.pl. Tam znajduje się także regulamin imprezy. Wykręcanie obu rekordów będzie się odbywać na odcinkach czasowych 15, 30 lub 60 minut. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Celem akcji jest promowanie i popularyzacja wśród mieszkańców Świdnicy jazdy na rowerze, biegania, zdrowego trybu życia i rodzinnego spędzania czasu.

Każdy kilometr pomaga

Ustanowienie nowych rekordów Polski nie jest jedynym celem jaki postawili sobie organizatorzy. Każdy przebyty przez uczestników kilometr będzie przemnożony przez 1 zł i uzbierana w ten sposób kwota zostanie przeznaczona na zakup roweru dla Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Świdnicy.

W ubiegłym roku udało nam się zakupić dwa rowery dla wychowanków Domu Dziecka ze Świdnicy. Tym razem naszą pomoc kierujemy w stronę osób niepełnosprawnych. Jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że uczestnicy wykręca i wybiegną taką ilość kilometrów, która pozwoli nam na zakup roweru stacjonarnego dla stowarzyszenia – dodaje Radosław Werner, kierownik Referatu Sportu Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W trakcie wydarzenia przewidziane są atrakcje dla odwiedzających Galerię.

Organizatorzy: UM Świdnica, Galeria Świdnicka, Fitness World Galeria Świdnicka przy współpracy Świdnickiej Grupy Biegowej oraz CrossBox74.

Rekord Polski w jeździe 24-godzinnej na rowerze stacjonarnym i biegu na bieżni mechanicznej będzie weryfikowany i certyfikowany przez Biuro Rekordów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *