Cuda natury i piwna rewolucja!

Zdrowa i naturalna żywność, bogaty panel medyczny, bezpłatne degustacje, konkurencje sportowe, występy artystyczne, koncerty, a także uczta dla smakoszy piwa – to wszystko zaplanowano w ramach X Targów „Zdrowie ma smak” oraz Świdnickiego Festiwalu Piwa. Jubileuszowa edycja ma być huczna i na bogato!

targi zdrowie (1)

Podczas targów, które rokrocznie organizuje powiat świdnicki, będzie można kosztować i kupować produkty tradycyjne, bez chemicznych polepszaczy i konserwantów. Wystawiać się będą zarówno lokalni wytwórcy, jak i zaprzyjaźnione powiaty – kartuski, łowicki i tatrzański oraz goście z Czech. – Na ten moment mamy zgłoszonych 65 wystawców, mam nadzieję, że ta liczba się zwiększy do 70 – mówi w rozmowie z nami Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia świdnickiego starostwa.

Wydarzenie zapowiada się naprawdę imponująco. Świdnicki Rynek zapełnią znowu stoiska z serami, pieczywem, wędlinami, przyprawami, przetworami owocowo-warzywnymi, olejami, miodami, winami, nalewkami czy miodami pitnymi, ale nie tylko.  – Czesi zapowiedzieli, że będą oferować pyszne ciasteczka, pralinki i kawę. Pojawi się u nich również Kofola, czyli czeska wersja coli, której początki sięgają 1959 roku – wymienia pani Barbara i dodaje, że dużo będzie stoisk z rybami, głównie pstrągami.

Nowościami tej edycji będą stoiska świdnickich restauratorów, którzy stoczą ze sobą kulinarną bitwę, a także konkurs na najlepszy produkt targów. Ponadto, jak zapowiada pracownica starostwa, nie zabraknie degustacji. – Część będzie wydawana bezpłatnie – mówi.

Podczas tej edycji oprócz wystawców z żywnością, kilku będzie prezentowało rękodzieło. Każdy więc znajdzie coś dla siebie, będzie można popić, pojeść cuda natury i ludzkich rąk, kupić oryginalną biżuterią oraz zrobić żywnościowe zapasy.  Ale to nie wszystko. Na odwiedzających czekać będą także bezpłatne badania, porady lekarzy specjalistów, dermokonsultacje oraz alko i narkogogle. Będzie także możliwość oddania krwi.

 – Targi „Zdrowie ma smak” doskonale wpisują się w ogólnoświatową modę na bycie fit, prowadzenie zdrowego stylu życia oraz zdrowe odżywianie się. Podobno „jesteśmy tym, co jemy”, dlatego bądźmy zdrowi, naturalni, bez zbędnych polepszaczy i chemii – mówi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz i zachęca do udziału w wydarzeniu.

Tegoroczne targi odbędą się od 8 do 10 września, a Świdnicki Festiwal Piwa od 8 do 11 września. Imprezy odbędą się w świdnickim Rynku i będą bezpłatne. Więcej szczegółów w kolejnych wydaniach „Wiadomości Świdnickich”.

***

Piwna rewolucja w Świdnicy!

W tym roku Targi Zdrowia odbędą się w tym samym czasie co Świdnicki Festiwal Piwa. W ramach rewolucji piwnej zaplanowano piwa wyłącznie z małych lokalnych browarów, spotkanie i konkurs piwowarów domowych, konkurs piw rzemieślniczych, a także prelekcje o kulturze warzenia i picia piwa. Będzie się działo!

tekst Beata Figurna-Garbiec

Napisz do autora beatafigurna@swidnickie.pl

*Artykuł również w bieżącym numerze Wiadomości Świdnickich

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *