Coraz bliżej do pływania

Nowa elewacja i wiele widocznych prac zostało wykonanych na powstającym w Żarowie basenie. Postęp inwestycyjny wyprzedza założony wcześniej harmonogram. Otwarcie obiektu coraz bliżej.

zarow-basen

Niebawem rozpocznie się montaż specjalistycznych urządzeń basenowych, z których będą mogli korzystać jego użytkownicy.

Wewnątrz basenu bardzo dużo się zmieniło. I na tym jeszcze nie koniec. Cała technologia basenowa, wentylacje, filtry zostały już zamontowane i ten etap jest już dawno za nami. W tej chwili rozpoczęliśmy kładzenie nowej glazury. W następnym etapie planujemy uporządkować teren przed budynkiem basenu, a następnie rozpocząć montaż specjalistycznych urządzeń typu zjeżdżalnie, hydromasaże czy bicze wodne – wymienia Andrzej Pasternak z firmy Performer Budownictwo.

Choć prace inwestycyjne wyprzedzają założony wcześniej harmonogram, w tym roku nie uda się zrealizować budowy do samego końca. Ale zgodnie z tym, co zapowiada wykonawca, jest duża szansa na to, że basen zostanie ukończony pod koniec stycznia. – Musimy jeszcze trochę uzbroić się w cierpliwość. Po odbiorach, wiosną przyszłego roku będziemy mogli korzystać ze wszystkich atrakcji, które udostępnione zostaną na basenie w Żarowie. Także nie mogę doczekać się tej chwili – mówi burmistrz Leszek Michalak.

Przypomnijmy, że inwestycja kosztować będzie ponad 9 milionów złotych, z czego wsparcie unijne wyniesie 2,5 mln zł. Spośród gmin, które ubiegały się o przyznanie wsparcia finansowego na budowę krytych pływalni, Żarów otrzymał najwyższe dofinansowanie.

Oprac. mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *