Come Together w Świdnicy

Zespół Szkół Mechanicznych,  Powiatowe Zrzeszenie LZS w Świdnicy oraz Fundacja V4Sport uczestniczą w europejskim projekcie sportowym Come Together. Świdnica jest jedynym miastem w Polsce i jednym z sześciu w Europie, w którym działa program. Chodzi o podniesienie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat. Efekty akcji zobaczymy już 20 września.

come

Projekt jest innowacyjny, gdyż   stosuje  metodologię opartą na koncepcji powolnych ćwiczeń oraz  stworzenie konkretnego testu pozwalającego określić prędkość oraz prawidłowy sposób ćwiczeń mających wpływ na zdrowie młodych ludzi. Realizacja  rozpoczęła się podczas Europejskiego Tygodnia Ruchu. Projekt podzielony jest na dwa etapy. Pierwszym z nich jest przeprowadzenie testów z wykorzystaniem pulsometru, który pozwoli określić prędkość szybkiego chodu – powolnego biegu. Będziemy w stanie określić z jaka prędkością (kontrolując puls) jesteśmy w stanie pokonać odcinek 1 km i ile kilometrów pokonamy w czasie jednej godziny. Ten test pozwoli na podzielenie uczniów na grupy.

Finałem projektu to wielki bieg „Come together”, który odbędzie się 20 września 2016, o godzinie 12.00 nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy. Wezmą w nim udział uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych oraz zaproszeni goście. Patronat honorowy nad imprezą objęła prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska oraz starosta Piotr Fedorowicz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *