Come Together po świdnicku (FOTO)

Kilkaset osób – uczniowie i grono pedagogiczne Zespołu Szkół Mechanicznych w  Świdnicy – wzięło udział w biegu podsumowującym projekt Come Together. Niezwykła akcja we wtorek, 20 września odbyła się nad zalewem Witoszówka.

come (6)

Projekt Come Together jest współfinansowany przez Europejski Program Erasmus +. Ma on na celu podniesienie i zachęcenie do aktywności fizycznej młodych Europejczyków w wieku 16 – 18 lat. Świdnica jest jedynym miastem w Polsce i jednym z sześciu w Europie, w którym odbyło się wydarzenie, promujące także trwający Europejski Tydzień Sportu. W Świdnicy w organizację przedsięwzięcia zaangażowały się Aleksandra Warchała i Zuzanna Panek przy wsparciu fundacji V4Sport, Zespół Szkół Mechanicznych i Powiatowe Zrzeszenie LZS.

– Projekt był podzielony na dwa etapy. Pierwszym z nich było przeprowadzenie wśród uczniów ZSM testów z wykorzystaniem pulsometru, które pozwoliły określić prędkość szybkiego chodu – powolnego biegu, dzięki temu byliśmy w stanie określić z jaka prędkością (kontrolując puls) uczniowie potrafią pokonać odcinek 1 km i ile kilometrów pokonają                         w czasie jednej godziny – opowiada Zuzanna Panek. – Ten test pozwolił na podzielenie uczniów na grupy. Efektem końcowy projektu był odbywający się właśnie 20 września bieg finałowy. Uczestnicy zgodnie z ustalonymi wcześniej  prędkościami stawiali się na starcie – począwszy od grupy najwolniejszej do tej najszybszej. Dystans biegu wynosił 3000 m – były to dwa okrążenia wokół Zalewu Witoszówka.  Grupa, „5”, która zgodnie z przypisaną cyfrą poruszała się w tempie 5km/h pokonała dystans w czasie 36 minut,  a grupa najszybsza czyli „10” w czasie 18 minut. Efektem końcowym było tytułowe „Come Together” czyli wspólne spotkanie się wszystkich uczestników na mecie. Cel został osiągnięty, a zwycięzcami byli wszyscy ci którzy wzięli udział w biegu. Oprócz uczniów Zespołu Szkół Mechanicznych w biegu wystartowali także dyrektor szkoły, Krzysztof Anklewicz oraz grono pedagogiczne, a wśród kibiców byli starosta powiatu świdnickiego – Piotr Fedorowicz, wicestarosta – Zygmunt Worsa oraz Zbigniew Okarmusdyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych.  Po biegu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy certyfikat. Dla wszystkich zgromadzonych w tym dniu nad zalewem czekała przygotowana przez organizatorów kawiarenka oraz owocowo – warzywny poczęstunek. Nie zabrakło także innych sportowych atrakcji, można było zapoznać się z ofertą Studia Treningu Personalnego – NaSportowo, Energia Fitness Klub oraz Fighter Klub Kaczmarek Grodowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *