Co dalej z uzdrowiskiem Szczawno-Jedlina?

szczawno 5 01

szczawno 5 01O rozwoju bazy uzdrowiskowej, modernizacji i potencjale nowego nabytku rozmawiali z pracownikami uzdrowiska Szczawno-Jedlina marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz członek zarządu Jerzy Tutaj. Przypomnijmy, że uzdrowiska Lądek-Długopole oraz Szczawno-Jedlina trafiły w ręce samorządu województwa 12 kwietnia. Zanim doszło do przejęcia, samorząd dokładnie przeanalizował i ocenił sytuację spółek.

O rozwoju bazy uzdrowiskowej, modernizacji i potencjale nowego nabytku rozmawiali z pracownikami uzdrowiska Szczawno-Jedlina marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz członek zarządu Jerzy Tutaj. Przypomnijmy, że uzdrowiska Lądek-Długopole oraz Szczawno-Jedlina trafiły w ręce samorządu województwa 12 kwietnia. Zanim doszło do przejęcia, samorząd dokładnie przeanalizował i ocenił sytuację spółek.szczawno 5 01

Co roku uzdrowiska odwiedza ok. 30 tysięcy kuracjuszy, a udziały w nich są warte ponad 22 mln zł.

W trakcie spotkania z pracownikami uzdrowiska Szczawno-Jedlina, marszałek Rafał Jurkowlaniec podkreślił, że zależy mu na tym, aby spółki, w niełatwych warunkach funkcjonowania, nie tylko przetrwały, ale i rozwijały się, oferując stabilne miejsca pracy i świetną bazę turystyczno-uzdrowiskową. Aby tak się stało potrzebne są inwestycje i ścisła współpraca z samorządami lokalnymi.

Uzdrowiska powinny być bardziej atrakcyjne dla klientów komercyjnych. Warto pamiętać też o konieczności dostosowania tych obiektów do wymagań prawa i oczekiwań NFZ-u i ZUS-u.

Marszałek przekonywał pracowników, że jako nowy właściciel będzie się starał pomóc uzdrowiskom w pozyskiwaniu środków na inwestycje. Część z nich zostanie zabezpieczona w budżecie województwa, ale niezbędne jest podjęcie starań o maksimum środków zewnętrznych m.in. z Unii Europejskiej.

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. dysponuje 770 miejscami w jedenastu obiektach uzdrowiskowych. Każdego roku kurort odwiedza ok. 15 600 osób. W ośrodku zatrudnionych jest 294 pracowników. Uzdrowisko produkuje też naturalną wodę mineralnej „Anka”, na bazie wody leczniczej ze źródła w Szczawnie-Zdroju oraz wody lecznicze „Dąbrówka” i „Mieszko”. Sprzedaż wód stanowi od 2,3 – 2,7% przychodów spółki rocznie, a koncesja na eksploatację złóż wód leczniczych w Szczawnie-Zdroju jest ważna do 2042 roku. Obecnie trwają też prace nad przedłużeniem koncesji na eksploatację złoża w Jedlinie-Zdroju.

FOT. UZYCZONE/UMWD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *