Co bym zrobił jako prezydent Świdnicy?

konkurs prezydent

konkurs prezydentTo tytuł konkursu literackiego ogłoszonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego celem było poznanie oczekiwań młodych świdniczan wobec nowo wybranego prezydenta oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami miasta. Dzisiaj, 14 kwietnia podsumowano jego V edycję.

To tytuł konkursu literackiego ogłoszonego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy. Jego celem było poznanie oczekiwań młodych świdniczan wobec nowo wybranego prezydenta oraz zainteresowanie dzieci i młodzieży sprawami miasta. Dzisiaj, 14 kwietnia podsumowano jego V edycję.

konkurs prezydent

Konkurs skierowany był do dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych i średnich. – Prace, które wpłynęły na konkurs to zbiór niezwykle cennych porad. Dzieci pisały np. o remoncie OSIR-u, chodników, szkół i ulic, budowie mieszkań komunalnych, ścieżek rowerowych czy organizowaniu imprez masowych – mówi zastępca prezydenta Świdnicy Szymon Chojnowski. – Wiele z tych pomysłów już wprowadzamy w życie, a kolejne będziemy chcieli realizować w przyszłości. Cieszy mnie fakt, ze młodzi mieszkańcy naszego miasta myślą podobnie jak my i chcą zmieniać Świdnicę na lepsze.

DSC 0005

Do udziału zgłosiło się w sumie 30 uczniów. Każdy z nich miał za zadanie przygotować krótki tekst odnoszący się do tematyki konkursu. Komisja konkursowa oceniała poprawność wypowiedzi z uwzględnieniem estetyki, stylu i gramatyki, wyczucia na problemy społeczne, a także zgodności z zakresem uprawnień prezydenta. – Nie wybrano jednego zwycięzcy i postanowiono nagrodzić wszystkich 30 uczestników. Otrzymali oni dyplomy z gratulacjami oraz drobne upominki z rąk zastępcy prezydenta Świdnicy Szymona Chojnowskiego, dyrektora Departamentu Edukacji Tadeusza Niedzielskiego oraz dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury Zbigniewa Curyla – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Podziękowania i drobne upominki otrzymali także nauczyciele oraz opiekunowie uczestników konkursu.

oprac. (bfg), źródło/foto UM Świdnica

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *