Cinema 3D (REPERTUAR 12-18.06)

kino

kinoSprawdź jakie filmy będzie można obejrzeć w kinie Cinema3D w Galerii Świdnickiej. Prezentujemy repertuar od 12 do 18 czerwca oraz zapowiedź wydarzenia specjalnego – kolejnego spotkania z klasyką opery.

Sprawdź jakie filmy będzie można obejrzeć w kinie Cinema3D w Galerii Świdnickiej. Prezentujemy repertuar od 12 do 18 czerwca oraz zapowiedź wydarzenia specjalnego – kolejnego spotkania z klasyką opery.

 

 

 

WYDARZENIE SPECJALNE

KLASYKA OPERY W CINEMA 3D – DON GIOVANNI

tylko 18.06.2015, godzina 20.00

Kino Cinema 3D w Świdnicy ma zaszczyt zaprosić Państwa na kolejną odsłonę z cyklu Klasyka Opery w Cinema 3D. Tym razem widzowie będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć dzieło Wolfganga Amadeusza Mozarta, odtworzone i nagrane w lipcu 2014 podczas festiwalu w Salzburgu.

 

Don Giovanni – Wolność, o którą Giovanni zabiega nie ma nic wspólnego z etosem wolności klasy średniej, a z obecną wolnością naszej klasy średniej nie łączy go już prawie nic. Giovanni domaga się braku ograniczeń. Przeciwstawia się mu świat porządku i prostych podziałów, o niezłomnych różnicach klasowych i statutowych – świat moralności i religii, w którym mechanizmy represji są widoczne, gdy patrzy się na Giovanniego. „Wolność do czego?” Mozart i Da Ponte spytaliby się Giovanniego w zakłopotaniu. Kreowanie pana feudalnego, który będzie opiewał za buntowniczymi potrzebami wolnościowymi w przeddzień rewolucji oraz uczynienie, by morderca i rzekomy gwałciciel stał się osobą z którą będziemy się identyfikować, po czym na końcu i tak zapanuje na scenie piekło – czy takie kroki nie są pełne sprzeczności, zarówno domniemanych jak i widocznych, pełne obaw i nadziei, fałszywego i prawdziwego gniewu, poparcia i przeciwstawiania się, myślenia doczesnego i religijnego, niezdecydowania i śmiałości, humoru i powagi? Wielu może to postrzegać za karkołomny pojedynek bez zdecydowanego wygranego, podczas którego ogień pola walki musi zamienić się w pożar. Wolność i jej brak pojawiają się i lśnią jak dwa równie wielkie i przerażające olbrzymy. Dzięki dojrzałości gasimy ten pożar poprzez umysłowe patologizowanie Don Giovanniego. Jeżeli nic nie jest już dla nas święte, to również nic nie jest świeckie. Viva la libertà!

 

 

PREMIERY

 

JURASSIC WORLD 3D – Premiera 12.06.2015 r

USA; od 12 lat; Przygodowy/Sci-Fi 124 min

Rok 2015. Od wydarzeń ukazanych w „Parku jurajskim” mija 22 lata. Wyspa Isla Nublar wyposażona jest w pełni działający park rozrywki, w którym żyją przywrócone za pomocą klonowania dinozaury. Pewnego dnia prowadzący eksperymenty naukowcy tworzą zupełnie nowego dinozaura, który posiada cechy dwóch gadów: welociraptora i tyranozaura. Wszystko idzie zgodnie z planem do czasu, gdy stwór wymyka się z parku.

9.30, 12.15, 15.15, 18.00, 20.45, 22.00

 

NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ – Premiera 12.06.2015 r

USA; od 15 lat; Dramat 139 min

Opowieść o miłości, przeznaczeniu, zrealizowanych i niespełnionych marzeniach, śmierci i tajemnicach, złożona z dwóch wątków, które splatają się w nieoczekiwanym momencie. W pierwszym z nich oglądamy starszego pana, który po wypadku samochodowym zostaje uwięziony we wraku i w oczekiwaniu na pomoc wspomina całe swoje dotychczasowe życie, wypełnione miłością do nieżyjącej już żony. Drugi z wątków to opowieść o studentce historii sztuki, zakochanej w młodym kowboju z rodeo, który musi wrócić na arenę po ciężkim wypadku, by ratować rodzinne ranczo.

16.00, 18.45, 21.30

 

AGENTKA

USA; od 15 lat; Komedia/Akcja 120 min

Parodiująca filmy o przygodach superagenta Jamesa Bonda komedia sensacyjna z nominowaną do Oscara Melissą McCarthy („Druhny”, „Gorący towar”). Susan Cooper jest skromnym i niedocenianym analitykiem pracującym dla CIA. Gdy działający w ukryciu agenci zostają zdekonspirowani, Susan musi porzucić wygodne biurko i wkroczyć do akcji. Jej zadaniem jest rozpracować szajkę handlarzy bronią i zapobiec światowemu kryzysowi. Brak doświadczenia nadrabia brawurą i nieszablonowymi metodami działania, które budzą grozę zarówno jej przeciwników, jak i przełożonych.

17.00, 20.00

 

ROZUMIEMY SIĘ BEZ SŁÓW

Francja; od 12 lat; Komedia 100 min

Państwo Belier to urocza rodzina. Dobrzy sąsiedzi, kochający rodzice. Może czasem zbyt impulsywni, nadmiernie namiętni. I jeszcze jedno: są niesłyszący. Tylko ich córka, nastoletnia Paula urodziła się bez tej niepełnosprawności. Stała się więc ich naturalnym łącznikiem ze światem dźwięków, niezastąpionym przewodnikiem i pomocnikiem w codziennym życiu. Osiągnęła jednak już wiek, gdy dzieci zaczynają wyfruwać z gniazd, szukać swojego miejsca, miłości. Idąc za głosem serca, Paula zapisuje się do szkolnego chóru, w którym śpiewa już „ten” chłopak. Nauczyciel muzyki odkrywa w niej wielki talent wokalny i proponuje szkołę muzyczną w Paryżu. Jak powiedzieć o tym rodzicom? Jak opisać im radość, którą daje muzyka? Jak zostawić zwariowane życie rodzinne i ruszyć w nieznane

12.00

 

KRAINA JUTRA

USA; od 7 lat; Sci-Fi 120 min

Dwoje bohaterów: uznany w dzieciństwie za geniusza, a obecnie rozczarowany życiem Frank oraz inteligentna nastolatka przepełniona zamiłowaniem do nauki Casey, wyrusza na niebezpieczną misję, której celem jest odkrycie tajemnicy miejsca zagubionego w czasie i przestrzeni, znanego jako „Kraina jutra”.

9.15, 11.15

 

 

RECHOTEK

Malezja; b/o ; Animacja 88 min

Pełna niezwykłych przygód i znakomitego humoru animowana opowieść o najbardziej kumatej żabce świata! Wielka podróż czasem zaczyna się od żabiego skoku. Rechotek jest żabą, która przeżywa kryzys tożsamości – nie lubi skakać i nie znosi niczego, co wiąże się z wodą. Wraz ze swoim najlepszym przyjacielem – latającą wiewiórką – wyrusza przez amazońską dżunglę w poszukiwaniu swego miejsca w życiu. Na swej drodze spotkają całą plejadę najbardziej barwnych zwierzątek, jakie można sobie wyobrazić. Kłopoty zaczną się, gdy Rechotek uwierzy, że jest zaklętym w żabę ludzkim księciem i za wszelką cenę postanowi znaleźć księżniczkę, która odczaruje go pocałunkiem. Tylko jak tu w dżungli znaleźć księżniczkę?

9.15, 14.00

 

 

SAN ANDREAS 3D

USA; od 15 lat; Katastroficzny 100 min

Na skutek przesunięcia, cieszącego się złą sławą, uskoku San Andreas w Kalifornii dochodzi do trzęsienia ziemi o sile 9 stopni w skali Richtera. Pilot helikoptera ratunkowego (Johnson) i jego żona, z którą nie utrzymuje kontaktów, muszą udać się z Los Angeles do San Francisco, aby uratować swoją jedyną córkę. Okazuje się jednak, że karkołomna podróż na północ jest jedynie początkiem, a gdy oboje myślą, że najgorsze już za nimi… jest tylko gorzej.

12.45, 15.00, 19.30

 

 

MAD MAX: NA DRODZE GNIEWU

USA/ Australia; od 16 lat; Sensacyjny/ Sci-Fi 120 min

Prześladowany przez demony przeszłości Mad Max uważa, że najlepszym sposobem na przeżycie jest samotna wędrówka po świecie. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierów przemierzających tereny spustoszone przez wojnę nuklearną (Wasteland) w pojeździe zwanym War Rig, prowadzonym przez Imperatorkę Furiosę. Uciekają z Cytadeli sterroryzowanej przez Immortana Joe’ego, któremu odebrano coś wyjątkowego. Rozwścieczony watażka zwołuje wszystkie swoje bandy i wytrwale ściga buntowników, podczas gdy na drogach toczy się wysokooktanowa wojna.

2D 14.30, 17.15

 

 

AVENGERS: CZAS ULTRONA

USA; od 7 lat; /Fantasy/Akcja/Przygodowy; 141 min

Kiedy Tony Stark próbuje wskrzesić dawno zapomniany program utrzymania światowego pokoju, sytuacja niespodziewanie się komplikuje. Na scenę wkracza mroczny Ultron ze zbrodniczym planem zniszczenia całej planety. Los milionów niewinnych istnień spocznie w rękach najpotężniejszych bohaterów Ziemi z drużyny Mścicieli. Iron Man, Kapitan Ameryka, Thor, Hulk, Czarna Wdowa i Hawkeye zostaną wystawieni na największą próbę pełną niełatwych sojuszy i niespodziewanych zwrotów akcji.

3D Dubbing 9.45

Cinema 3D zastrzega prawo do zmian w repertuarze

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *