Chłopaki z trójki najlepsi na Dolnym Śląsku!

g3siatka1

g3siatka1Tak wspaniałego osiągnięcia chyba nikt się nie spodziewał. Reprezentacja chłopców z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wygrała dolnośląską Gimnazjadę w siatkówce. Drużyna trenera Piotra Goduli zostawiła w tyle nawet „murowanych faworytów” z Wrocławia. W czerwcu świdniczanie zagrają w Lublinie o medale Mistrzostw Polski!

 

Tak wspaniałego osiągnięcia chyba nikt się nie spodziewał. Reprezentacja chłopców z Gimnazjum nr 3 w Świdnicy wygrała dolnośląską Gimnazjadę w siatkówce. Drużyna trenera Piotra Goduli zostawiła w tyle nawet „murowanych faworytów” z Wrocławia. W czerwcu świdniczanie zagrają w Lublinie o medale Mistrzostw Polski!

To naprawdę duża sensacja – nie kryje radości trener Piotr Godula. – W finale wygraliśmy przecież ze szkołą z Wrocławia, w której działa Szkolny Ośrodek Siatkarski, a w składzie ma reprezentanta Polski kadetów. Tymczasem w naszej drużynie oprócz siatkarzy byli też i piłkarz ręczny i koszykarz – dodaje Godula.

Finał dolnośląskiej Gimnazjady w siatkówce chłopców we wtorek, 24 marca odbył się w Złotoryi. Oprócz Gimnazjum nr 3 ze Świdnicy i Gimnazjum nr 5 z Wrocławia wystąpiły jeszcze reprezentacje Gimnazjum z Wilkowa (powiat złotoryjski) i Gimnazjum nr 2 z Kamiennej Góry.

W wyniku losowania w półfinale świdniczanie zmierzyli się z Kamienną Górą. Wygrana 2:0 (17, 9) przyszła dość łatwo. W drugim półfinale emocji tez było niewiele. Zespół z Wrocławia w dwóch setach rozprawił się z Wilkowem.g3siatka1

Finał był niezwykle emocjonujący. Pierwsza partię 25:20 wygrali chłopcy z Wrocławia. W drugim secie górą było Gimnazjum nr 3 (25:22). W decydującym tie-breaku walka punkt za punkt toczyła się do stanu 12:12. Wtedy dwa punkty zdobyli świdniczanie. Rywale obronili pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej próbie byli już bezradni. Wynik na 15:13 kiwką wzdłuż siatki ustalił wybrany później MVP turnieju Maciej Kurnicki.

W najlepszej szóstce turnieju znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch uczniów G 3 – rozgrywającego Patryka Stabrawy i przyjmującego Jakuba Popławskiego.

Dzięki wywalczonemu mistrzostwu Dolnego Śląska Gimnazjum nr 3 w Świdnicy zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego Gimnazjady. W czerwcu w Lublinie o mistrzostwo Polski powalczy szesnaście zespołów. – Dla nas siatkarski sezon wciąż trwa. Mamy kolejny cel, do którego trzeba się przygotować – mówi Piotr Godula.

Dodajmy, że na turnieju w Wilkowie chłopcy z Gimnazjum nr 3 mogli liczyć na doping swoich szkolnych koleżanek.

Skład Gimnazjum nr 3: Aleksander Rataj, Filip Slatan, Maksymilian Paleń, Mateusz Grymek, Kacper Pietrzak, Adrian Smagło, Mikołaj Galiński, Bartłomiej Grobelny

W finale dolnośląskiej Gimnazjady znalazły się również siatkarki z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Zawody 23 marca odbyły się w Jaworze. Świdniczanki zajęły trzecie miejsce, ustępując szkołom z Jawora i Wrocławia, a wyprzedzając zespół z Lubania.

(ram)

{fcomment}

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *