Chemiczny sukces

Mateusz Drąg i Maksymilian Zabijak w kolejnym etapie LXV Olimpiady Chemicznej

Komitet Główny Olimpiady Chemicznej ogłosił wyniki etapu okręgowego LXV Olimpiady Chemicznej. Z przyjemnością informujemy, że do kolejnego etapu dostało się dwóch uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana
Banacha: Mateusz Drąg (kl.IIA) oraz Maksymilian Zabijak (kl.IIIB). W zawodach okręgowych brał udział również udział Grzegorz Kaczmarek, któremu zabrakło kilku punktów aby zakwalifikować się dalej. Zawody odbyły się w listopadzie na Uniwersytecie Wrocławskim.

Mateusz i Maksymilian potwierdzili po raz kolejny swoje chemiczne umiejętności, we wrześniu byli najlepsi na Dolnym Śląsku w Drużynowym Konkursie Chemicznym organizowanym przez Politechnikę Wrocławską. Teraz warto podkreślić, że Mateusz Drąg znalazł się wśród najlepszych 10 chemików dolnośląskich, jako najlepszyc uczestnik spoza Wrocławia.

II etap okręgowy odbędzie się na początku lutego na Uniwersytecie Wrocławskim (część pisemna) oraz Politechnice Wrocławskiej (część laboratoryjna). Najlepsi zakwalifikują się do finału w Warszawie. 
Życzymy powodzenia.

Opiekunami olimpijczyków w II LO są pani Katarzyna Mamica-Pasternak i pan Jacek Iwancz

Wyniki na stronie olimpiady: http://www.olchem.edu.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *