Chcą przegonić Gwardię

W rocznym podsumowaniu 2015 roku Stowarzyszenie Boks Polonia Świdnica ustąpiła na Dolnym Śląsku jedynie wrocławskiej Gwardii. W tym roku supremacja odwiecznych rywali ma zostać przełamana. Tak przynajmniej przekonują trenerzy świdnickich bokserów: Ten rok będzie należał do nas!

boks

Czy optymizm jest uzasadniony? Pierwszą odpowiedź poznamy już w marcu. W Nysie odbędą się mistrzostwa Dolnego Śląska kadetów, juniorów, młodzieżowców i seniorów. Polonia wyśle tam prawdopodobnie osiemnastoosobową kadrę zawodniczek i zawodników. To bardzo dużo, ale nie ma w tym przypadku. – Jest coraz lepiej, młodzież garnie się do boksu tłumaczy trener Mariusz Kuc.

Na razie ekipa pod okiem szkoleniowców, wspomnianego Mariusza Kuca, Mirosława Treczyńskiego, Władysława Wołosza i Romana Zięby szlifuje formę przed ważnym startem. W sobotę, 20 lutego świdniczanie wzięli udział w towarzyskim turnieju w Kobierzycach. W imprezie wystartowało 102 zawodników i zawodniczek, w tym siedemnastka polonistów: Anna Ghulyan, Agnieszka Serdyńska, Angelika Bernatowicz, Sandra Jaworska, Eryk Skirgayło, Kamil Guźliński, Rafał Radwański, Dawid Olech, Mateusz Zborowski, Kamil Machaj, Oliwier Kuliński, Wiktor Zdanowicz, Norbert Gręda, Wojciech Pudłowski, Michał Surowiec, Patryk Widera i Benjamin Sierpowski (na zdjęciu wraz z trenerami Zięba Kucem). – Były zwycięstwa, były porażki. Teraz czas na wyciągnięcie wniosków i dalszą pracę podsumowuje Kuc.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *