Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi Malinowskiej

Już w niedzielę 15 marca na Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się Charytatywny Festyn Sportowy dla Asi Malinowskiej – mieszkanki Burkatowa, która zmaga się z nowotworem żołądka. Leczenie, które daje Asi szansę na zdrowie jest bardzo kosztowne, dlatego świdnickie Stowarzyszenie „Budzik” wraz z rodziną i przyjaciółmi Asi wzięło sprawy w swoje ręce.

Asia jeszcze do niedawna była pełną energii osobą, którą ciężko było dogonić na górskich wycieczkach i nie tylko. Teraz musi walczyć o swoje zdrowie. – My walczymy razem z nią! – mówią przyjaciele Asi, którzy w kilka dni założyli profil w social-mediach i postanowili zorganizować festyn sportowy. – Asia zawsze była świetnym sportowcem, ostatnio amatorsko uprawiała kolarstwo i osiągała coraz lepsze wyniki. Niestety choroba wszystko zniszczyła i odebrała jej radość z życia. Rodzina odwiedziła kilku lekarzy specjalizujących się w nowotworach żołądka, niestety żaden z nich nie dał nadziei i szans na inną terapię niż chemia.

Rodzina Asi trafiła w styczniu na lekarza, który chciał zrobić coś więcej, który w końcu chciał ją leczyć. Niestety to leczenie jest bardzo drogie i opiera się na dwóch lekach: Avastin (1800 zł) i Nivolumab (3250 zł). Plan terapii to na razie 10 wlewów. Wyjście poza przyjęte leczenie spowodowało, że rodzina musi sama opłacać leczenie. – Zbieramy środki, aby Asia mogła leczyć się pod okiem specjalistów.

Nie czekając ani chwili dłużej, bliscy Asi, pod „kierownictwem” Stowarzyszenia „Budzik” postanowili wspomóc jej leczenie i zorganizować wydarzenie, które zjednoczy całe rodziny, ale też przyniesie pomoc finansową. 15 marca w Hali Sportowej w Witoszowie Dolnym odbędzie się Charytatywny Festyn Sportowy, na który przyjaciele chorej zapraszają całe rodziny. – Czekać będzie wiele atrakcji, które zapewniają zaprzyjaźnione firmy i prywatne osoby – zachęcają organizatorzy. Swoim patronatem wydarzenie objęła Wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, a do organizacji włączył się Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świdnicy.

W programie przewidziano maraton zumby, wyciskanie ciężarów, strefy fitnessu i relaksu, kącik dla dzieci, malowanie buzi, tatuaże i warkoczyki, pokazy akrobatów czy teatrzyk. Na odwiedzających czekać będzie również kawiarenka z pysznymi wypiekami, a nawet grill. – Jesteśmy przekonani, że zapach pieczonej kiełbasy w marcu przyciągnie wielu gości – żartują organizatorzy. O oprawę muzyczno-rozrywkową zadbają Dj Piotrek i Dj Tomek, a na żywo zagrają zespoły Toxite i Hortus. Na gości czekać będzie wiele niespodzianek, a miejsce dla siebie znajdą również mamy z małymi dziećmi. – Chcemy, aby każdy miał tam miejsce dla siebie, dlatego zostanie wyznaczona strefa dla mam. Z daleka od zgiełku i hałasu będzie można w spokoju i ciszy odpocząć i przebrać dziecko.

Wstęp na festyn to cegiełka o wartości 10 zł. – Oczywiście liczymy na hojność mieszkańców całego powiatu i okolic. Wszystkie zebrane tego dnia środki zostaną przeznaczone na leczenie Asi – mówią organizatorzy.

Data, godzina: 15 marca (niedziela), 10:00-18:00

Miejsce: Hala Sportowa w Witoszowie Dolnym

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Asi i naszych działaniach, zapraszamy na stronę: https://www.facebook.com/pg/Idziemy-na-szczyt-Asix-i-jej-wataha-w-walce-o-zdrowie-101376044795331/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *