Certyfikat ISO 9001 dla Szpitala Powiatowego

CERTYFIKAT

CERTYFIKATDzierżoniowski Szpital Powiatowy otrzymał Certyfikat ISO 9001. Uroczystego wręczenia dokonał dyrektor Oddziału Terenowego Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Zbigniew Rak 21 grudniu w Hotelu Metaxa w obecności pracowników placówki.

Dzierżoniowski Szpital Powiatowy otrzymał Certyfikat ISO 9001. Uroczystego wręczenia dokonał dyrektor Oddziału Terenowego Polskiej Izby Handlu Zagranicznego Zbigniew Rak 21 grudniu w Hotelu Metaxa w obecności pracowników placówki.CERTYFIKAT

Certyfikat szpital uzyskał w okresie niecałych sześciu miesięcy. – To bardzo krótki czas. Zazwyczaj potrzeba na to około roku – mówi prezes Dariusz Brzeziński. – Taki krótki czas świadczy o tym, że od chwili przekształcenia się w spółkę nasze usługi były na wysokim poziomie. Musieliśmy jedynie dostosować się do normy 9001.

Różne certyfikaty jakości posiadają już sąsiednie szpitale w Wałbrzychu i Świdnicy. Nie było więc wątpliwości, że dzierżoniowski szpital także musi się o taki postarać. Tym bardziej, że Narodowy Fundusz Zdrowia podczas konkursów na kontrakty w zależności zakresu świadczeń dodaje 2,5 do 5 punktów za certyfikat. – Certyfikat jest wzorcem postępowania, do którego musimy dążyć. To ciągły proces doskonalenia – wyjaśnia prezes. Procedury, do których trzeba się stosować obejmują wszystkich pracowników od prezesa po salową. – Jestem zaskoczony postawą pracowników. Informację o tym, że chcemy zdobyć certyfikat, przyjęli z entuzjazmem. Zadawali mnóstwo pytań. W specjalnych spotkaniach uczestniczyło bardzo dużo osób. Wszyscy ogromnie się starali – podkreśla Dariusz Brzeziński.

Dzierżoniowski szpital szybko się rozwija. Jest to konieczne, aby mógł zajmować odpowiednią pozycję wśród innych tego typu placówek i uzyskiwać lepsze kontrakty. W związku ze zmieniającymi się w tym roku przepisami kontrakty na 2012 rok jeszcze nie są znane. Natomiast już teraz wiadomo, że szpital uzyskał 1,5 mln zł pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na termomodernizację głównego budynku oraz tzw. budynku matki i dziecka. Prawdopodobnie zakończenie prac nastąpi w połowie roku. Zarząd wystąpił także z wnioskiem na środki na termomodernizację budynku w Bielawie, ale decyzja nie jest jeszcze znana.

Ponadto podczas uroczystości wręczenia certyfikatu wicestarosta Dariusz Kucharski stwierdził, że starostwo postanowiło powiększyć fundusz zakładowy szpitala o milion złotych. Te środki prawdopodobnie zostaną przeznaczone na wyposażenie nowego budynku. Ogłoszone zostały także przetargi na remonty szpitalnych łazienek.

Zbigniew Rak wręczając certyfikat gratulował pracownikom i prezesowi, ale jednocześnie uświadamiał, że to dopiero pierwszy krok. Konieczny będzie dalszy rozwój, którego potwierdzeniem staną się dalsze audyty.

td-24.pl

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *