Ceglana w remoncie

Nowy dojazd do garaży i ogrodów działkowych, ścieżka rowerowa i oświetlenie uliczne powstaje przy ul. Ceglanej w Świdnicy. Trwa właśnie remont drogi sąsiadującej z ul. Zamenhofa. Przejazd nową nawierzchnią ma być możliwy wraz z końcem miesiąca.

ceglana

Wzdłuż ulicy Ceglanej prowadzone są prace mające na celu budowę odcinka drogi pomiędzy drogą asfaltową wybudowaną w ramach inwestycji związanej z budową ronda przy ul. Zamenhofa, a drogą gruntową przebiegającą przez zespół garaży.

Jest to ostatni etap inwestycji, która ma umożliwić właścicielom garaży dojazd od strony ul. Zamenhofa oraz wybudowanie zjazdu na działkę będącą własnością Gminy Miasto Świdnica, która w najbliższym czasie zostanie wystawiona na sprzedaż – mówi Mateusz Jadach z biura prezydenta Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

W ramach zadania za kwotę prawie 244 tys. zł wykonana zostanie jezdnia drogi gminnej o szerokości 7 m i długości 37 mb, chodnik z kostki betonowej o szerokości 2 m, ścieżka rowerowa dwukierunkowa o nawierzchni asfaltowej, kanalizacja deszczowa wraz ze studniami i wpustami ulicznymi, oświetlenie uliczne oraz zjazd z drogi publicznej.

Choć datę zakończenia prac wyznaczono na koniec czerwca, te o ile pozwolą na to dobre warunki atmosferyczne, powinny się zakończyć do końca marca.

mm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *