Były reprezentant Polski trenerem ŚKPR-u!

skpruniwersal

skpruniwersalNasze spekulacje w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich” znalazły potwierdzenie. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica mają nowego szkoleniowca. To bardzo znane nazwisko na polskich parkietach.

 

Nasze spekulacje w poniedziałkowym wydaniu „Wiadomości Świdnickich” znalazły potwierdzenie. Piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica mają nowego szkoleniowca. To bardzo znane nazwisko na polskich parkietach.

Schedę po Krzysztofie Terebunie, który tydzień temu zrezygnował z prowadzenia drużyny, a w sobotą po raz ostatni poprowadził ją w wygranym meczu z AZS-em Zielona Góra przejął 41-letni Grzegorz Gowin. To wciąż żywa legenda polskiego szczypiorniaka. Były zawodnik między innymi Azotów Puławy, Warszawianki, Iskry Kielce, Zagłębia Lubin oraz austriackiego Sparkasse Schwaz przez osiem lat był też ostoją reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zagrał w 86 meczach, zdobywając 293 bramki. Jako zawodnik słynął z twardej gry w obronie oraz niecodziennej umiejętności rzucania zarówno prawą, jak i lewą ręką. skpruniwersal

– Działaliśmy szybko, ale skutecznie. Liczymy, że doświadczenie zawodnicze Grzegorza będzie kluczowe w porozumieniu się z zawodnikami i poprowadzenie ich do celu, jakim jest utrzymanie w I lidze. Przypomnę, że kilka lat temu też w Świdnicy swoją karierę trenerską rozpoczynał Krzysztof Mistak i jak wiemy była to dla nas bardzo dobra decyzja. Wierzę, że podobnie będzie i teraz – mówi Jacek Przenzak, wiceprezes ds. sportowych ŚKPR-u. 

Sportowej sylwetki Gowina nie trzeba przedstawiać fanom piłki ręcznej. To były zawodnik między innymi Azotów Puławy, Warszawianki, Iskry Kielce, Zagłębia Lubin oraz austriackiego Sparkasse Schwaz. Przez osiem lat był też ostoją reprezentacji Polski. Z orzełkiem na piersi zagrał w 86 meczach, zdobywając 293 bramki. Słynął z twardej gry w obronie oraz niecodziennej umiejętności rzucania zarówno prawą, jak i lewą ręką. Z powodów problemów z kręgosłupem zakończył karierę w 2013 roku.

W Świdnicy zadebiutuje w roli szkoleniowca seniorskiej drużyny. Przynajmniej w Polsce. – W Austrii byłem grającym asystentem trenera – przypomina Gowin. – Po zakończeniu gry przygotowywałem się do pracy trenera. Mam obecnie klasę B, przymierzam się do A. Praca w Świdnicy to dla mnie szansa. Widziałem już ten zespół w sobotę w meczu z Zieloną Górą. Widzę, że chłopaki mają serce i są wybiegani, ale ich grę trzeba uporządkować – ocenia nowy opiekun Szarych Wilków.

Zmianana ławce trenerskiej to nie jedyna nowinka w obozie dolnośląskiego pierwszoligowca. Z zespołem trenuje dwóch nowych rozgrywających – 19-letni Adam Ciosek i 25-letni Jakub Kłoda. Obaj rozgrywający występowali dotąd w Gwardii Opole, ale nie dostawali zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Działacze ŚKPR-u liczą, że w ich klubie odbudują się i pomogą w utrzymaniu zespołu w I lidze.

{fcomment}

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *