Były Dom Dziecka będzie miał nowego właściciela

Dwa przetargi, dwanaście rokowań, trzy lata prób i wreszcie udało się wyłonić nabywcę na byłą siedzibę Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej.

Dwa przetargi, dwanaście rokowań, trzy lata prób i wreszcie udało się wyłonić nabywcę na byłą siedzibę Domu Dziecka w Bystrzycy Górnej.

Zastój na rynku nieruchomości dotyka samorządy w całej Polsce od kilku lat. Ze zbyciem nieruchomości nie radzą sobie nawet największe jednostki samorządowe. Kryzys ten dotknął także powiat świdnicki. 

Zarząd Powiatu wyraził zgodę na przeprowadzenie pierwszego przetargu w połowie lipca 2012 roku. Niestety, do tej pory nie zgłosił się żaden chętny na nabycie tego pięknego budynku – mówi starosta świdnicki Piotr Fedorowicz.  – Operat szacunkowy opiewał na kwotę 1 mln 618 tysięcy złotych. Nie oznacza to jednak, że mogliśmy sprzedać budynek za taką kwotę. Z racji tego, że budynek wpisany jest do rejestru zabytków przy jego sprzedaży oferentowi przysługuje 50% bonifikata – dodaje starosta.

Zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami wartość zbycia nieruchomości nie może być niższa niż 40% jego wartości i po bonifikatach nie mogła wynieść mniej niż 386 tys. złotych. Budynek sprzedany zostanie za 465 tys. złotych.

 

Więcej w poniedziałkowym numerze „WŚ”.

{fcomment}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *