Budynek śródrynkowy w remoncie

Budynek śródrynkowy po remoncie będzie udostępniony w części organizacjom pozarządowym. Na parterze znajdzie się profesjonalna i przestronna informacja turystyczna oraz klub dla seniorów i Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw. Obiekt będzie przystosowany do korzystania przez osoby niepełnosprawne – zainstalowana zostanie winda.

Firma „SIRBUD-MINARI” S.A. z Wałbrzycha zajmuje się przebudową budynku Rynek 39 – 40. Koszt zadania to ponad 4 miliony 400 tys. złotych. Inwestycja ta będzie dofinansowana ze środków unijnych w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. 6,5 miliona złotych Świdnica otrzymała na rewitalizację miejskich przestrzeni, czyli przebudowę ulicy Siostrzanej oraz kwartału pomiędzy Rynkiem a ulicą Siostrzaną, w tym także na modernizację budynku Rynek 39 – 40.

Zakończono już prace porządkowe i rozbiórkowe pod nowy podział na lokale. Wykonano także przyłącze elektryczne. Obecnie trwają roboty instalacyjne, wodno – kanalizacyjne i CO. Murowane są nowe ścianki działowe. Trwają również przygotowania do montażu nowej stolarki okiennej i drzwiowej. Wszystkie prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem – wylicza Andrzej Nowak, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Termin realizacji inwestycji określony w warunkach przetargowych to koniec maja 2019 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *