Budynek po Urzędzie Gminy sprzedany

ddz_budynekPo trzech latach od przeprowadzki do nowej siedziby gminie Dzierżoniów udało się sprzedać poniemiecką willę przy ul. Szkolnej – poprzednią siedzibę Urzędu Gminy.

 

Po trzech latach od przeprowadzki do nowej siedziby gminie Dzierżoniów udało się sprzedać poniemiecką willę przy ul. Szkolnej – poprzednią siedzibę Urzędu Gminy.ddz_budynek

Akt notarialny podpisano w poniedziałek 22 października. Obiekt udało się sprzedać za uzyskaną w rokowaniach kwotę 700 tysięcy złotych, po uwzględnieniu 30-procentowej bonifikaty z tytułu zabytku jest to kwota 510 tysięcy złotych. Nabywcami są państwo Michalscy z Bielawy, którzy prawdopodobnie planują tam otworzyć przedszkole niepubliczne.

– Przez trzy lata ogłaszaliśmy sporo przetargów, jednak nie udawało sie znaleźć nabywcy. Obecnie przeszliśmy już do sprzedaży w formie rokowań – mówi wójt gminy Marek Chmielewski.

Początkowa wycena czerokondygnacyjnego budynku o powierzchni użytkowej 441 m2 wraz z budynkiem gospodarczym o powierzchni 9 m2 oscylowała wokół kwoty 1 mln złotych. Jednak kryzys na rynku nieruchomości powodował, że przez trzy lata nie udawało się jej zbyć. Trzy lata temu na swoją nową siedzibę Urząd Gminy zaadaptował przystosowany dla osób niepełnosprawnych parter budynku byłej przychodni zdrowia przy ul. Piastowskiej w Dzierżoniowie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *